No bibliotēkas nozog 700 eiro vērtu datoru

Komentāri

Bibliotēkas ir tās vietas, kur zagt ir vairāk nekā neglīti, un, ja tā godīgi, – nav jau īsti ko. Grāmatas uz mājām līdzi var dabūt arī tāpat, un citu vērtību, piemēram, lielas naudas kasē tur parasti nav. Taču izrādās, ka ir cilvēki, kuri arī bibliotēkā atradīs ko nozogamu un nepakautrēsies to paņemt.

Nelielā bibliotēka Jauncodē draudzības ielā ir jau vairāk nekā desmit gadus. Līdz šim lielākie ļaundari, ar kuriem tās vadītājai bija jāsakaras – bija lasītāji, kuri neatnes atpakaļ uz mājām paņemtās grāmatas. Tagad situācija ir krietni vien nepatīkamāka – viens no bibliotēkas logiem aizsists ar finieri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

4. februārī īsi pirms pusnakts tam izbiruši stikli. Un ne jau paši no sevis, bet gan ar kāda ļaundara palīdzību, kurš iekārojis uz galda atstātu portatīvo datoru, tāpēc ar metāla cauruli izsitis logu un to paņēmis.

Bibliotēkas vadītājai tagad atliek vien nopūsties un teikt – ”cerams, ka policistiem datoru izdosies atrast.”

Iespējams gan, ka zagļi to sabojājuši, jo tas ar trosīti bija piestiprināts pie galda. Raujot pašu datoru, tam vienkārši sakot varēja izraut arī robu vietā, kur tas savienots ar atslēgu. Zagļi nemaz nav bijuši bibliotēkas telpā, pēc loga izsišanas ar cauruli, tikai iebāzuši roku un paņēmuši kāroto.

Iespējams, ka zagļi ir tuvējās apkārtne iemītnieki, kuri labi zināja, kur stāv dators, un līdz ar to zināja – pēc kā viņi nāk un kā to dabūt. Bibliotēkas vadītāja gan pieļauj, ka noziegumam varētu nebūt liecinieku, jo visi kaimiņi tad jau gulējuši.

Tikt pie jaunas datortehnikas mazajām bibliotēkām nemaz nav tik viegli, un zaudējums līdz ar to ir ne tikai materiāls, bet arī emocionāls – vienkārši žēl, ka daudzajiem apmeklētājiem dators vairs nav pieejams, jo kādam sliktam cilvēkam sagribējies tikt pie ātras naudas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl