Neveiksmīgi dedzina fermu un cenšas sapostīt biznesu

0 Komentāru
Neveiksmīgi dedzina fermu un cenšas sapostīt biznesu
Foto: ekrānšāviņš

Pašā Lietuvas pierobežā Mazzalves pagastā vairāki uzņēmēji sākuši attīstīt kaujamo liellopu biznesu. Saimniekiem, kuriem ar pamatīgu darbu lietas sākušas attīstīties labvēlīga virzienā, uzradušies nelabvēļi, kuri ar visnežēlīgākajām metodēm cenšas izspiest konkurentus no tirgus.

Vietējo iedzīvotāju veidotais Liellopu izsoļu nams šajā Latvijas nostūrī pašā Lietuvas pierobežā darbojas jau četrus gadus. No tuvākas un tālākas apkārtnes saimniekiem tiek uzpirkti lopi un pēc tam pārdoti vairumtirgotājiem, kautuvēm, gaļas kombinātiem un lielsaimniekiem. Acīmredzot plaukstošais bizness kļuvis par traucēkli un 18. novembra naktī kāds centies nodedzināt kūti, kurā tobrīd bijuši vairāk nekā 350 lopi. Ēka aplieta ar aptuveni 30 litriem benzīna.

19. novembra rītā kūtī bija izteikta benzīna smaka. Aiz kūts tika atrastas plastmasas pudeles, kurās atnesta degviela un, acīmredzami, veikti sagatavošanās darbi ugunsgrēka izraisīšanai -, stāsta Liellopu izsoļu nama saimniece Kristīne.

Visticamāk, nelietīgo plānu – nodedzināt saimniecību, neizdevās realizēt tāpēc, ka ļaundari iztraucēti. Tieši tonakt sētā bijusi liela rosība. Tuvojoties kārtējai izsolei, šurp vesti arvien jauni un jauni lopi. Un tieši tāpēc, ka ēka neaizdegās un materiāli zaudējumi saimniekiem nav nodarīti, policisti šobrīd ir bezspēcīgi kaut ko pasākt.

Tā kā šādos gadījumos tiesisku aizsardzību no valsts iestādēm iegūt ir gandrīz neiespējami, lai nepieļautu varbūtību, ka teritorijā vēl kādreiz paviesojas kāds nevēlams ciemiņš, tāpēc biznesa partneri nolēmuši rīkoties. Saimniecību tagad apsargā apsardze un tā ir iežogota.

Jāatgādina, ka par tīšu svešas mantas bojāšanu, ja tā saistīta ar dedzināšanu un radījusi smagas sekas, pienākas sods – aiz cietuma restēm var nākties pasēdēt pat desmit gadus.

 

0 Komentāru