Komentāri

Policija brīdina, ka starptautiski noziedzīgie grupējumi aizvien biežāk savās shēmās iesaista Latvijas iedzīvotājus. Sindikātu ķēdītē Latvijai atvēlēts zemākais posms: ar sludinājumu palīdzību tiek vervēti lētticīgi ļaudis, kas būtu ar mieru no bankomātiem izņemt noziedzīgi iegūtu naudu vai nelikumīgus preču sūtījumus. Šādus cilvēkus sauc nastu nesēju dzīvnieku vārdā – par “naudas mūļiem”.

Līdz ar interneta un sociālo tīklu uzvaras gājienu, noziedznieku grupējumi izpletuši savus taustekļus visā pasaulē. Nelegāli iegūtā nauda – narkotiku, ieroču, cilvēktirgoņu līdzekļi klejo no valsts un valsti, starp banku kontiem, lai sarežģītu izmeklētāju darbu atrast patiesā labuma guvējus. Latvija šajā ķēdē tiek izmantota kā mūļu jeb kurjeru valsts.

Atsaucoties uz sludinājumiem, kuros piedāvāts ātri nopelnīt, cilvēki piekrīt izmantot savu kontu naudas pārskaitījumiem, izņem aizdomīgus līdzekļus no bankomātiem, un pat iet uz pastu pakaļ sūtījumiem, kuros atrodas par nelegālo naudu pirkti mobilie telefoni, planšetes un cita veida dārga tehnika, ko tālāk jānodod nākamajam mūlim.

Pēc paciņām bija gājuši vairāki citi Latvijas iedzīvotāji, kuriem tagad draud pamatīgas nepatikšanas. Noziedznieki iesaista shēmās peļņu alkstošus avantūristus, kas imitē kļūdainus banku pārskaitījumus, lai izprovocētu godīgus ļaudis. Vienu šādu shēmu mēģinājis izbīdīt Latvijas iedzīvotājs.

Kopumā šādos noziegumos iesaistīti ap 580 Baltijas valstu iedzīvotāji. Kā organizatori minēti citu postpadomju valstu iedzīvotāji.

Video

Lasi vēl