1 komentārs

Netīrība, tarakāni, piedzērusies grūtniece un lupatu kalnā guloši mazi bērni, tā ir skaudrā realitāte, kādā sociālajā mājā tepat galvaspilsētā – Rīgā.

2011. gadā šis jaunbūvētais daudzdzīvokļu namu komplekss atzīts par gada labāko būvi Latvijā. Šeit atrodas vairāk nekā 200 pašvaldībai piederoši dzīvokļi, kas pēcāk nodoti to cilvēku rīcībā, kuriem bija nepieciešama pašvaldības palīdzība jeb, citiem vārdiem sakot, šajās ēkās iekārtota sociālā māja.

Acīmredzot tās iemītniekiem patīk dzīvot, tā teikt, ar pilnu krūti, jo galvaspilsētas kārtības sargi šogad vien šurp braukuši jau 50 reizes. Pēdējo reizi svētdien, 21. maijā, kad policistu palīdzība bija nepieciešama neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Viņiem nonākot vietā, kurā aug četri bērni, no šausmām iepletušās acis, taču vecāki nav bijuši ar mieru kā sadarboties.

Nepatīkamo ainavu paspilgtinājis tas, ka nelielajā miteklī valdījusi fekāliju smaka un, neviena netraucēti, pastaigājušies tarakāni.

Saprotot, ka bērnu drošība un pat veselība, atrodoties šādā vidē, ir apdraudēta, pieņemts lēmums bērnus nogādāt pie speciālistiem krīzes centrā, savukārt topošā māmiņa, kuras izelpā bijušas gandrīz 2 promiles alkohola, pierunāta doties līdzi dakteriem. Protams, tas noticis policistu pavadībā, jo neviens nav varējis būt drošs par 27 gadus vecās sievietes tālāko uzvedību.

Likumsargi neslēpj, ka arī iepriekš ne reizi vien saņēmuši sūdzības par šo ģimeni, taču tik dramatiska situācija kā šajā vakarā konstatēta pirmo reizi. Ja sociālajiem dienestiem neizdosies kā palīdzēt un māte spītībā turpinās šādu uzdzīvi, šā vakara situācija ir liels solis pretim tam, lai vecāki tik tiešām zaudētu aprūpes tiesības.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl