Komentāri
Neraža! 15 gadus vecs jaunietis atbrauc uz Rīgu iedzert, bet policisti piezvana viņa mammai

5. decembra vakarā Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbinieki, patrulējot Vecrīgā, pamanīja kādu jaunieti, kurš pārvietojās streipuļojot.

Policisti manāmi iereibušo personu apturēja. Sarunas laikā no jaunieša bija jūtama spēcīga alkohola smaka, viņš runāja šļupstot un nespēja bez grīļošanās nostāvēt kājās. Veikta personas datu pārbaude, kuras laikā konstatēts, ka jaunietis ir 15 gadus vecs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri, apskatot personu, konstatēja, ka hospitalizācija jaunietim nav nepieciešama. Lai noskaidrotu reibuma izcelsmi, jaunietis nogādāts ārstniecības iestādē, kur apstiprināts alkohola reibums.

Likumsargi telefoniski sazinājās ar zēna māti, kura informēta par notikušo un dēla pašreizējo atrašanās vietu. Sieviete bija pārsteigta, ka viņas dēls atrodas Rīgā, lai gan pati galvaspilsētā nedzīvo, un paskaidroja, ka pašlaik nevar dēlam atbraukt pakaļ. Tāpat arī neviens no radiniekiem nedzīvojot tuvumā, pie kura dēls varētu pārnakšņot.

Jaunietis nogādāts Valsts policijas Nepilngadīgo prevencijas nodaļā. RPP darbinieki uzsāka administratīvā pārkāpuma lietvedību. Jāatzīmē, ka jaunietis gada laikā jau vienreiz ticis sodīts par šādu pārkāpumu.

Likums paredz, ka par atrašanos alkoholisko dzērienu ietekmē, ja to izdarījis nepilngadīgais atkārtoti gada laikā, uzliek naudas sodu no 30–70 eiro. Tāpat lietas izskatīšanas laikā tiks vērtēta vecāku atbildība.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl