Komentāri
Nelegālās cigaretes no Baltkrievijas ir visas Eiropas problēma
FOTO: LETA

Ņemot vērā Baltkrievijā ražoto nelegālo cigarešu plūsmas intensitāti, Valsts ieņēmumu dienests (VID) atbalsta Lietuvas kolēģu centienus pievērst pastiprinātu uzmanību Latvijas un Polijas robežai, jo Baltkrievu izcelsmes nelegālās cigaretes pēdējo gadu laikā kļuvušas par visas Eiropas Savienības (ES) problēmu, un informē, ka Latvijas VID uz šo tendenci reaģēja laikus, jau saņemot pirmos signālus.

Atsaucoties uz medijos izskanējušo informāciju par to, ka Lietuvas muita pastiprina kontroli uz Latvijas robežas nelegālās cigarešu plūsmas dēļ, VID norāda, ka saskaņā ar Nilsen Company veikto analītisko pārskatu par cigarešu apriti Latvijā, konstatēts, ka pēdējos divus gadus 69% no kopējā nelegālo cigarešu patēriņa veido tieši Baltkrievijas cigaretes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savlaicīgi reaģējot uz šo tendenci Latvija jau pirms vairākiem gadiem pastiprināja kontroles pasākumus uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. Rezultātā respektablais KPMG Project Sun atzinums atklāj, ka Latvija ierindojusies to piecu valstu starpā, kurās pēdējo astoņpadsmit mēnešu laikā vērojama stabila nelikumīgā cigarešu patēriņa samazināšanās (par 1,8%).

Jāatzīmē, ka iepriekš KPMG pētījumā tika secināts – laika posmā no 2009. līdz 2013. gadam nelegālo Baltkrievijas izcelsmes cigarešu invāzija pieaugusi no trim līdz vienpadsmit valstīm. Izplatība tik plašā Eiropas reģionā norāda, ka šādu mērogu vairs nevar vērtēt kā atsevišķu valstu problēmu.

VID atzīmē, ka starp Latvijas un Lietuvas tiesībaizsardzības iestādēm un muitas dienestiem ir ilgstoši laba sadarbība gan ikdienas informācijas apmaiņas jomā, gan veicot atsevišķus kontroles pasākumus un izmeklēšanu krimināllietās. Tajā skaitā, ir izstrādāts Baltijas valstu muitas dienestu savstarpējās sadarbības plāns 2014.–2016. gadam, kura ietvaros tiek plānoti kontroles pasākumi un kopīgas operācijas.

Uz Latvijas robežas 2014. gadā ir izņemts 73 miljoni cigarešu. Liela daļa no šīm cigaretēm ir ar Baltkrievijas akcīzes markām. Tās tika mēģināts ievest Latvijā gan pa dzelzceļu, gan ar kravas automašīnām un vieglo autotransportu, gan pār ” zaļo robežu”, gan ar plostiem pāri Daugavai.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl