Komentāri

Veiksmes stāsts, nejaušība vai rūpīgs darbs un sekošana notikumiem – kā nosaukt policijas panākumu, pēc 12 gadiem aizturot meklēšanā esošu noziedznieku, spriediet paši, taču fakts paliek fakts – rūdītam lielceļa laupītājam, kurš ilgstoši slēpās Krievijā un uzdevās par citu personu, būs jāatgriežas mājās un jāizcieš pelnīts sods.

Kravas automašīnu šoferi jau droši vien piemirsuši, ka pirms 12 gadiem Ķekavas novadā uz šosejām Jelgavas pusē un citviet tuvējā apkārtnē uzdarbojās īsts Kaupēns laupītājs – kāds tolaik 29 gadus vecs vīrietis kopā ar trim domubiedriem, kuri aplaupīja kravas automašīnas, izliekoties par tiesībsargājošo instanču darbiniekiem, pārvietojās automašīnā, kura aprīkota ar bākugunīm, un, izmantojot policijas zizli, piespieda kravas automašīnu vadītājus apstāties.

Bandas darbība nebija pārāk ilga – pēc četrām kravu un mašīnu nolaupīšanas epizodēm viņus atmaskoja. Divi bruņotā grupējuma dalībnieki tika notiesāti ar brīvības atņemšanu uz deviņiem gadiem. Savukārt pārējie divi dalībnieki izmeklēšanas laikā slēpās, izbraucot no valsts, tādēļ tika izsludināti meklēšanā. 2010. gadā Krievijā tika aizturēts viens no meklētajiem, bet šogad oktobrī pēdējais bandas loceklis, kurš kaimiņvalstī dzīvoja ar viltotiem dokumentiem un citu vārdu.

Aizturētā vīrieša draugi par šiem gadiem jau ir tikuši uz brīvām kājām. Policija gan neatklāj, taču, iespējams, tieši vecie biedri iegāzuši savu sabiedroto, jo viņš vienīgais palicis brīvībā ar aptuveni 150 000 latu lielo laupījumu un baudījis dzīvi.

Varbūt, iznākot no cietuma, trijotne pieprasījusi savu daļu, taču, to nedabūjot, atriebusies. Likumsargi gan apgalvo, ka šī nav nekāda veiksme, un viņi regulāri pārcilā vecās lietas, kuras tolaik uzskatītas par nozīmīgām.

Foto

Lasi vēl