Nedēļas nogale Vecrīgā – kautiņi, alkohols un elektrošoks huligānam

0 Komentāru
Nedēļas nogale Vecrīgā – kautiņi, alkohols un elektrošoks huligānam
Foto: ekrānšāviņš

Raidījums Degpunktā nedēļas nogalē devās uz Vecrīgu, lai iepazītos, kā Rīgas pašvaldības policija rūpējas par drošību pilsētas sirdī un novērš pārmērīgas uzdzīves sekas.

Pirmo palīgā saucienu no videonovērošanas centra darbiniekiem vecpilsētā strādājošie pašvaldības policisti saņēma ap pusdiviem naktī. Video kameras piefiksējušas kautiņu Šķūņu ielā. Kāds jaunietis ar vienu sitienu nokautējis savu pretinieku, kurš saļimis turpat uz ielas. Jau pēc dažām minūtēm notikuma vietā piestāja viena no Vecrīgas patruļām.

Pateicoties precīzām kolēģu norādēm, kausli izdevās aizturēt kādā no turpat netālu esošajām šķērsielām.

Par kautiņa iemeslu pilnīgi noteikti nav kļuvis kāds cēls mērķis, bet gan vienkārša vēlme izplūkties. To apstiprina gan aculiecinieki, gan videokameru fiksētais materiāls. Somijas pilsonim vakars beidzās slimnīcā, bet kauslim, kurš izrādījās vietējais, Valsts policijas iecirknī.

Pāris stundas vēlāk kārtības sargi jau atkal steidzās izšķirt kaušļus. Šoreiz dūres vicinātas Mārstaļu ielā. Kad patruļa ierodas notikuma vietā, abi ķīviņā iesaistītie jau dodas prom. Par lielu izbrīnu policistiem iereibušie nu jau izturējās kā draugi, un cīniņa uzvarētājs pavada savu cietušo paziņu. Izrādījās, ka kaušļi ir turki. Tā kā viens no paziņām pēc notikušā nonāk slimnīcā, policistiem neatliek nekas cits kā otru iereibušo turku aizturēt.

Tad Degpunktā novēroja, ko negaidītu. Iespējams, pār mēru izdzertā alkohola dēļ aizturētais tūrists kļuva ārkārtīgi agresīvs, centās uzbrukt policistiem un mēģināja izlauzt restes, līdz tēlotā bezsamaņā sabruka uz aizturēto nodalījuma grīdas. Lai arī policistiem un dakteriem šā tūrista savaldīšanai bija jāvelta visai daudz laika un spēka, viņš tomēr tiek nomierināts un nogādāts tajā pašā slimnīcā, kur tikai pirms brīža bija nonācis paša piekautais draugs.

Vēl kādā gadījumā policistu palīdzība nepieciešama naktsklubā. Tur aizturēts huligāns, kurš dusmu uzplūdā izsitis kāda pagalmā novietota auto stiklu.

Tā kā alkohola reibumā esošais kungs vairākkārt uzbrucis gan policistiem, gan dakteriem, kuri ieradušies viņam palīgā, likumsargiem nav atlicis nekas cits, kā pret aizturēto izmantot elektrošoka pistoli. Pēc šā pavērsiena kungs acumirklī atguva prāta skaidrību, un viņu izdevās nogādāt uz pārbaudi slimnīcā. Kad spēcīgā asiņošana tika novērsta un par huligāna veselības stāvokli pārliecinājušies profesionāļi, viņš nogādāts policijas iecirknī. Tur pret viņu uzsākta lietvedības par visiem dzērumā sastrādātajiem nedarbiem.

0 Komentāru