2 komentāri
Murjāņu ielas šoferi gulēt iet ar bailēm – automašīnām pagalmā regulāri tiek likti sodi
Foto: Aculiecinieks

Murjāņu ielas 40 nama iedzīvotāji stāsta, ka naktīs viņi ”nevar mierīgi gulēt, jo jābaidās, vai no rīta atkal nebūs kāds sods par pagalmā novietotu automašīnu”.

Murjāņu ielas 40 iedzīvotāja Elīna portālam Skaties.lv stāsta, ka policija teju regulāri pagalmā ”veic reidus un uzliek sodus par auto novietošanu neatļautā vietā, lai gan atbilstošas aizlieguma zīmes nekur nav”. ”Nevar jau saprast, kur automašīnu var likt un kur – nē. Turklāt iedzīvotājiem jau nav kur citur automašīnas likt, taču policija tik atbrauc un saliek visiem sodus – īpaši vakaros,” stāsta Elīna.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto:

Tikmēr pašvaldības policija norāda, ka ”speciāli reidi namu iekšpagalmos netiek rīkoti”. Lieta esot tāda, ka pašvaldības policija reaģē uz pašu iedzīvotāju sūdzībām un sniegto informāciju par traucējoši novietotām automašīnām – tādām, kas traucē gājējiem vai citiem transportlīdzekļiem, vai arī tādām, kas novietotas zaļajā zonā. Līdz ar to var secināt, ka policija brauc vien uz tiem iekšpagalmiem, kur kādam novietotās automašīnas ir traucējušas.

”Ierodoties izsaukuma adresē, kad sūdzas par, piemēram, vienu automašīnu, un konstatējot tur vairākas traucējošas automašīnas, kas novietotas, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus, policijas pienākums ir atbilstoši reaģēt un pie atbildības saukt visus pārējos,” skaidro policija.

Runājot par Murjāņu ielas 40. namu, aculieciniece, kas iesūtījusi fotogrāfijas, stāsta, ka svētdienas, 18. oktobra, vakarā, sodi uzlikti virknei pagalmā stāvošo automašīnu. Sazinoties ar pašvaldības policiju, portālam Skaties.lv likumsargi norādīja, ka minētajā datumā Murjāņu ielas 40 namā neviens protokols gan neesot noformēts. Šis konkrētais gadījums tad paliek lokāla mēroga mistērija, taču jautājums ir – kā risināt iekšpagalmu ”parkošanās” problēmu?

Stāvvietu ierīkošana jāuzņemas nevis pašvaldībai, bet pašiem iedzīvotājiem

Pašvaldībā norāda, ka risinājums ir pašu iedzīvotāju rokās un ka viņiem pašiem ir jāierīko stāvvietas savu māju iekšpagalmos. Proti, lai ierīkotu autostāvvietu, Rīgas pašvaldība iesaka rīkoties šādi:

1. sasaukt dzīvokļu īpašnieku kopsapulci;
2. uzaicināt sapulcē piedalīties mājas pārvaldnieku;
3. lūgt mājas pārvaldniekam atrast speciālistu, kam uzticēt autostāvvietas projekta sagatavošanu un celtniecības izmaksu tāmi, vai arī atrast šādu speciālistu pašu spēkiem.

Uzziņai!

Iespējamie sodi par automašīnas atrašanos zaļajā zonā:

no 10 līdz 350 eiro fiziskām personām;
no 30 līdz 750 eiro juridiskām personām.

TOP komentāri

  • vienkārši
    +2 +2 0

    vienkārši

    atrodiet kašķīgo pensionāri,pirms vairākiem gadiem taču kaut kas līdzīgs bija Silciema ielā.
  • Nu re

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl