Muitas policija aizturējusi 200 kilogramus lielu hašiša kravu divu miljonu eiro vērtībā

Komentāri

Oktobra sākumā Muitas policija pierobežā notvērusi kārtējo milzu kravu ar narkotikām – šoreiz tie bijuši 200 kilogrami hašiša. Narkotikas bija rūpīgi noslēptas auto kravas nodalījuma grīdā, un tās atrast izdevās, pateicoties muitas suņiem.

Tajā pašā laikā izmeklētāji sūdzas, ka ar narkotikām saistīto kriminālprocesu skaits aug vēja ātrumā un ar pašreizējām štata vietām visus noziegumus vairs nevar paspēt izmeklēt.

Oktobra sākumā netālu no Lietuvas un Latvijas robežas Muitas policija vienu pēc otras aizturēja divas šķietami parastas automašīnas. Pirmā bija Ford, kam zem priekšējā vējstikla paneļa bija noslēpts mazliet vairāk nekā puskilograms hašiša. Šī automašīna rūpīgi izplānotajā kontrabandas shēmā kalpoja kā izlūks un māneklis, kurš brauca pa priekšu Nissan kravas automašīnai un ar kodētiem signāliem brīdināja to, kas gaidāms priekšā. Tomēr aizturēta tika arī tā.

Tā bija daļa starptautiskas operācijas – par gaidāmo narkotiku kravu muitnieki bija brīdināti jau iepriekš. Tomēr, kad Nissan bija apstādināts, un tā kravas kaste vaļā, izrādījās, ka tas ir pilnīgi tukšs. Ja policistiem līdzi nebūtu bijuši muitas suņi, noziedznieki varētu tikt cauri sveikā. Bet suņi ātri vien uzgāja slēptuvi – kravas nodalījuma grīdā bija paslēpti glīti safasēti aptuveni 200 kilogrami hašiša. Melnajā tirgū tās būtu bijušas 400 000 devas narkotiku vismaz divu miljonu eiro vērtībā. Muitas policijas vadītājs uzsvēra, ka narkotiku meklēšanas suņu palīdzība ir nenovērtējama. To muitnieki demonstrēja arī preses konferencē.

Abi aizturētie bijuši Igaunijas pilsoņi. Viens – vienkāršs izpildītājs, bet otrs – jau augstāka ranga organizētā noziedzīgā grupējuma dalībnieks. Izmeklēšana turpinās, bet viņi abi ir apcietināti.

Agrāk šādi narkotikas, pārsvarā no Beļģijas un Nīderlandes, centušies iegādāties cilvēki paši savai lietošanai, bet nu jau amats rokā arī profesionāliem noziedzniekiem. Trīs organizētas grupas, kuras narkotikas centušās ievest pa pastu, policija jau izjaukusi, bet darboties turpina vēl citas. Un paši ar savu ādu šie bandīti neriskē.

Kopumā Muitas policijā šobrīd strādā tikai 14 izmeklētāji, kuriem jāizmeklē vairāk nekā 1400 kriminālprocesu jeb vidēji 100 katram. Podiņš atzīst, ka viens cilvēks kvalitatīvi var izmeklēt ne vairāk kā 30 procesu gadā, un divi pieredzējuši izmeklētāji milzīgās slodzes dēļ jau aizgājuši no darba. Lai situāciju labotu, Muitas policijā esot vajadzīgs papildu finansējums jaunām štata vietām.

Lasi vēl