“Melnajā punktā” pie Jelgavas īsā laikā notikušas jau vairākas bīstamas avārijas. Ko varam mācīties?

Pievienot komentāru
“Melnajā punktā” pie Jelgavas īsā laikā notikušas jau vairākas bīstamas avārijas. Ko varam mācīties?
Foto: Ekrānuzņēmums

Bīstama avārija nedēļas vidū notikusi Jelgavas pusē, kad netālu no Ozolniekiem pie pagrieziena uz Cenām, saskrējās divas vieglās automašīnas – Audi un Toyota. Abu automašīnu vadītājas ar nopietnām traumām nogādātas slimnīcā, bet šī vieta, kur notika sadursme jau nodēvēta par vietējo “melno punktu”.

Avārija notikusi, jo 21 gadu vecā Toyota autovadītāja veikusi pārgalvīgu apdzīšanas manevru vietā, kur to nedrīkst darīt un ietriekusies sānos automašīnai Audi, kuras 51 gadu vecā vadītāja tobrīd veica kreiso pagriezienu. Abas sievietes nogādātas slimnīcā, kur konstatētas galvas un krūškurvja traumas. Notikuma vietā sastopam Audi vadītājas paziņu, kura radinieki jau šajā krustojumā reiz dabūjuši ciest.

Foto

Audi vadītājas vīrs ir šokā – sievu no samīcītā Audi izgriezuši ugunsdzēsēji. Vīrietis pats tobrīd bijis mājās, bet dzirdējis tālumā “ātro” sirēnas – sirdsbalss teikusi priekšā, ka šoreiz kaut kas nav labi.

Jānis gan notikušajā nevaino tikai neveiksmīgi veidoto krustojumu. Arī pašiem šoferiem jāuzņemas liela daļa atbildības. Proti, piebremzēt un ļaut priekšā braucošai automašīnai nogriezties uz mazāksvarīga ceļa aizņem tikai vienu sekundi, bet pēc tam ceļš brīvs un var traukties tālāk.

Jāpiebilst, ka šajā pašā vietā oktobrī jau notika viena satiksmes nelaime, kurā cieta kāda sieviete un viņas 15 gadus vecais dēls. Otras automašīnas šoferis, būdams šoka stāvoklī, toreiz no negadījuma vietas aizbēga, bet vēlāk pats labprātīgi pieteicās policijā.

Video