Melnā statistika: ugunsgrēkos Rīgā un Ogres novadā cietuši trīs cilvēki

Pievienot komentāru
Melnā statistika: ugunsgrēkos Rīgā un Ogres novadā cietuši trīs cilvēki
Foto: LETA

Pagājušajā diennaktī ugunsgrēkos Rīgā un Ogres novadā cieta trīs cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Otrdien plkst. 10.03 VUGD saņēma izsaukumu uz Rīgas ielu Baldonē, kur dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu ķieģeļu dzīvojamai mājai deg bēniņu pārsegums 40 m² platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no degošās mājas izglāba apmēram 89 gadus vecu sievieti. Plkst. 12.26 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 13.25 tika saņemts izsaukums uz Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastu, kur dega ražošanas ēka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu kokapstrādes ēkā deg divas krāsošanas telpas 100 m² platībā un jumts 70 m² platībā. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 16.39.

Plkst. 13.35 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Imantas ielu Rīgā, kur dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu dzīvojamās mājas piektā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 3 m² platībā, kas radīja spēcīgu sadūmojumu. Izmantojot autokāpnes, ugunsdzēsēji glābēji no balkona nocēla 13 gadus vecu meiteni, kura bija saindējusies ar degšanas produktiem.

Plkst. 14.42 tika saņemts izsaukums uz Kumelīšu ielu Ogrē, kur dega dzīvojamā māja. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, divstāvu dzīvojamā māja dega ar atklātu liesmu un pastāvēja uguns izplatīšanās draudi uz blakus esošo ēku. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās 28 gadus vecs vīrietis mēģināja liesmas apdzēst saviem spēkiem, saindējās ar degšanas produktiem un tika nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Kopējā ēkas degšanas platība bija 80 m² un plkst. 18.31 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī plkst. 1.22 VUGD saņēma izsaukumu uz Ķeguma novada Tomes pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu saimniecības ēkas jumts 200m2 platībā un blakus esošā malkas grēda 20 m² platībā. Plkst. 6.09 ugunsgrēks tika likvidēts.

Trešdienas rītā plkst. 06:51 VUGD saņēma informāciju, ka Ogres novada Mazozolu pagastā dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāvu mūra ēkas bēniņi 50 m² platībā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks. Ugunsgrēka dzēšanas darbi vēl turpinās.

Otrdien ugunsdzēsēji glābēji Daugavpils novada Demenes pagastā, no dīķa izcēla apmēram 70 gadus vecu noslīkušu vīrieti.

Pagājušajā diennaktī, laika posmā no šā gada 29. decembra plkst. 6.30 līdz 30. decembra plkst. 6.30, VUGD saņēma 31 izsaukumu – 22 uz ugunsgrēku dzēšanu un septiņus uz glābšanas darbiem, savukārt divi no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkos cieta trīs cilvēki.