Meitenei nozog “ričukus”, bet palīdzības vietā policisti viņai nolasa lekciju

7 komentāri
Meitenei nozog “ričukus”, bet palīdzības vietā policisti viņai nolasa lekciju
Cietušās foto

Kāda meitene nokļuvusi neapskaužamā situācijā – viņai ne vien nozagti abi divriteņi, bet arī policijas iecirknī no viņas cenšas “atbrīvoties” un nolasa pamatīgu lekciju.

“Pirmdienas, 17. augusta rīts, man un draugam sākās ir lielu pārsteigumu – nakts laikā no kāpņu telpas Ieriķu ielā 39 tika nozagti abi mūsu velosipēdi. Garnadžiem pat netraucēja fakts, ka abi “ričuki” bija saslēgti ar biezām ķēdēm, bet pretējā ēkā atrodas policijas iecirknis,” stāsta cietusī.

Zagļi bija noskatījuši meitenes dzelteno un viņas drauga tumši zilo divriteni.

“Kā jau tas kārtīgam latvietim pienākas, pirms negadījuma ziņošanas atbildīgajiem dienestiem, neierastā mierā malkojām savu brokastu kafiju un sākumā ar notikušā aprakstu vērsāmies pie draugiem sociālajos tīklos Facebook.com un Draugiem.lv. Kad tas tika izdarīts, nolēmām, ka būtu vērts tomēr arī aizstaigāt līdz pārdesmit metru attālajam Teikas policijas iecirknim un vismaz piefiksēt notikušo, ja nu brīnumainā kārtā braucamie tomēr nonāk policijas redzeslokā. “Ričuki” gan nebija nekādi “šikie”, tomēr pietiekami labi, lai mums, ikdienā darbā noslogotiem, izdotos šad tad izrauties no iekštelpām un baudīt kopābūšanu izbraucienā pa Mežaparku,” stāsta meitene.

Taču policijā viņa nav sagaidījusi gaidīto atsaucību. “Pirmais pārbaudījums policijas iecirknī bija nodibināt acu kontaktu ar kādu no tā darbiniekiem, jo visi, manāmi aizņemti, centās mani ignorēt. Kad nu pēc piektā ”labrīta” kāds kungs uz mani paskatījās, centos maksimāli lakoniski savu sakāmo izklāstīt.

Kā jau tas bija paredzams, kārtībsargs man uzreiz atcirta:

-Vai tad ir normāli atstāt riteņus kāpņu telpā?

Uz ko vien atlika pārvaicāt:

-Vai tad ir normāli zagt?

Ar to, protams, policista lekcija nebeidzās. Nosodījis mani par to, ka velosipēdiem nav dokumentu, tie nav reģistrēti CSDD un ka man vispār (neskaitot foto), neesot nekā, kas pierādītu, ka tie ir mani, vīrietis nozuda, neko nepaskaidrojot. Galu gala, ko es vēloties – viens “ričuks” iegādāts pirms desmit gadiem, bet otrs, pirkts jau lietots šovasar.

“Pēc brīža pie apvāršņa parādījās kāda dāma, kas, uz mani pat nepaskatoties, noteica ”zahodite” un nozuda aiz durvīm.
Saņēmos un gāju viņai līdzi,” stāsta meitene, kas nu palikusi bez divriteņiem.

“Te pienāca tā daļa, kad sieviete mani visādi centās pierunāt, lai neuzsāku kriminālprocesu, bet uzrakstu tikai iesniegumu, jo zādzība, kuras vērtība ir mazāka par minimālo mēnešalgu, tāpat esot klasificējama kā zādzība mazos apjomos. Kad pārvaicāju, kas, neskaitot dokumentāciju, mainās izmeklēšanas procesā un ko vispār viņi spēj darīt, vai iesaka darīt man, lai savus divriteņus atrastu, viņa palepojās ar pāris veiksmīgi atklātām zādzībām un ieteica apmeklēt tuvākos lombardus,” sarunu policijas iecirknī atminas cietusī.

“Tā arī darīju – izpētīju tuvākos lombardus, Latgalīti un regulāri pārbaudu ss.lv. Bez rezultātiem.
“Štrunts” ar tiem riteņiem, mantas nāk un iet, bet kārtībsargu attieksme pret savu darbu gan pārsteidz. Ir taču tik daudz profesiju, ja nevēlies cīnīties ar zagļiem, pastāv taču vēl simtiem, tūkstošiem citu darba iespēju. Vai tiešām kāda dzīves aicinājums ir likt sajusties muļķīgi tiem, kuri jau tā nonākuši nepatīkamā situācijā?” portālam Skaties.lv stāsta meitene.

Ja esi redzējis šos divriteņus, ziņo!