Māte uz pāris dienām divus gadus vecu bērniņu aizmirst pie paziņām

0 Komentāru
Māte uz pāris dienām divus gadus vecu bērniņu aizmirst pie paziņām

28. augustā Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par kādu divus gadus vecu bērnu, kurš atstāts bez vecāku uzraudzības.

Ierodoties notikuma vietā, policisti sastapa kādu Norvēģijas pilsoni kopā ar draudzeni no Latvijas. Pāris pastāstīja, ka pirms divām dienām ciemojušies pie paziņas, kura lūgusi savu divus gadus veco meitiņu pieskatīt uz pāris stundām, taču sieviete divu dienu laikā bērnam nav ieradusies pakaļ, nedz arī interesējusies. Pāris skaidroja, sazināties ar bērna māti nebija iespējams, sieviete uz telefona zvaniem neatbildēja, nedz arī bija nosaukusi pašreizējo dzīvesvietas adresi.

Policisti izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus, lai pārliecinātos par meitenītes veselības stāvokli.

Pēc vairākkārtīgiem zvaniem, bērna māti tomēr izdevās sazvanīt. Pēc neilga laika sieviete ieradās notikuma vietā un pieprasīja, lai viņai atdod bērnu. Meitenītes māte nevēlējās klausīties policistu norādījumos un uzdotajos jautājumos, uz ko atcirta, ka policisti tikai meklējot iemeslu, lai atņemtu viņai bērnu. Pēc brīža sieviete nomierinājās un skaidroja, ka neesot varējusi divas dienas sazināties ar cilvēkiem, pie kuriem bērnu atstājusi, jo telefonam esot bijusi izlādējusies baterija, tomēr arī šī atruna neizklausījās pārliecinoši.

Notikuma vietā ieradās mediķi, kuri apskatīja bērnu un konstatēja, ka hospitalizācija nav nepieciešama.

Policisti ar sievieti devās uz viņu mājvietu, kur pārbaudīti bērna dzīvesvietas apstākļi. Pārbaudes laikā konstatēts, ka dzīvoklis ir rūpīgi sakopts, tajā bija gan bērnam piemērots ēdiens, gan viņa attīstībai piemēroti apstākļi. Dzīvoklī sastapts arī kāds vīrietis, kurš kārtības sargiem pastāstīja, ka ģimeni labi pazīst un atzina, ka bērna māte tik tiešām nepietiekoši rūpējas par savu atvasi un lūdza dzīvesvietu biežāk apsekot.

Bērna mātei veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpā, taču alkohola reibums netika konstatēts. Ņemot vērā, ka bērnam netika konstatēts apdraudējums, meitenīte nodota mātei.

Lietas materiāli nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem, lai izvērtētu mātes atbildību. Tāpat tiks izvērtēts, vai nepieciešams iesaistīt bāriņtiesu.

0 Komentāru