Maluzvejnieku kļūst mazāk

0 Komentāru
Maluzvejnieku kļūst mazāk
()

Zivju inspektoru un pašvaldības policistu cīņa ar nelegālā loma tīkotājiem, šķiet, nebeigsies nekad. Ievērojamās peļņas vilināti, maluzvejnieki tumsas aizsegā turpina savus nedarbus, savukārt likumsargi dara visu, lai ļaundarus notvertu.

Pašvaldības policijas inspektoru – glābēju Jāni Jansenu – satiekam brīdi, kad viņš tik tikko atgriezies no patruļas uz ūdens. Šodien pārbaudītas aptuveni divdesmit laivas un notverti divi pārkāpēji, taču maluzvejniekiem šoreiz paveicies – šajā jomā rezultātu nav. Pieredzējušais glābējs atzīst, ka šajā dienā sastaptie ir tādi, ierindas pārkāpēji.

Inspektors akcentē, ka šajā gadā maluzvejnieku skaits būtiski sarucis. Daļa sapratusi, ka policisti patrulē regulāri, tādēļ lieki neriskē, daļa atmetusi ar roku, jo vairums tīklu tomēr nonāk policistu laivās un vēlāk tiek iznīcināti. 2013. gadā likumsargi konfiscējuši 487 nelikumīgus zvejas rīkus, tostarp arī vairāk nekā 16 kilometri zvejas tīklu.

Cerams, ka nārsta laikā likumsargi un zivju inspektori spēs nosargāt mūsu ūdeņu bagātības un nārstojošie laši tomēr neieguls kāda maluzvejnieka auto bagāžniekā. Ja kādā mirklī jūs sāk vilināt iespēja nārsta laikā labi nopelnīt, atcerieties, – šādi ar nelegālu lomu piekrauts bagāžnieks var izmaksāt ievērojamu naudas summu. Soda nauda par maluzvejniecību ir līdz pat 700 eiro, bet katrs lasis vai taimiņš jums izmaksās aptuveni pusotru simtu eiro.

0 Komentāru