Maluzvejnieku automašīnā atrod vairāk nekā 30 tūkstošus vērtu nēģu kravu

Pievienot komentāru
Maluzvejnieku automašīnā atrod vairāk nekā 30 tūkstošus vērtu nēģu kravu
FOTO: LETA

Valsts vides dienesta (VVD) un Valsts policijas darbiniekiem vakar pie Salacas izdevies pieķert maluzvejniekus ar prāvu nēģu lomu, tomēr pēc pakaļdzīšanās vainīgās personas nav izdevies aizturēt,  informē VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina.

Sadarbībā ar Valsts policiju VVD inspektori vakar mēģinājuši aizturēt divus maluzvejniekus, kas pārvietojušies ar automašīnu. Personas sākotnēji palielinājušas braukšanas ātrumu, bet pēc tam mašīnu apturējušas un ieskrējušas mežā. Mašīnā atrasti divi maisi ar nēģiem. Bojā gājuši aptuveni 778 nēģi, un zivju resursiem nodarītie zaudējumi tiek lēsti 31 120 eiro apmērā.

Policija gan identificējusi likumpārkāpējus, un VVD Valmieras reģionālajā vides pārvaldē sākta administratīvā lietvedība par nelegālu liela zivju apjoma pārvadāšanu.

Vakar VVD inspektori apsekojuši Salacu un pie Brūveļiem uzgājuši sešus nēģu murdus, kuros atradušies deviņi kilogrami nēģu. Apaļmutnieki no murdiem izņemti un palaisti upē.

Savukārt Pierīgā VVD inspektori, veicot reidu Lielupē no grīvas līdz Asariem, Varkaļu kanālā un Babītes ezerā, atraduši desmit maluzvejnieku ievietotus tīklus 400 metru garumā. No tīkliem atbrīvoti aptuveni 170 kilogrami zivju – raudas, līdakas un brekši, pastāstīja VVD pārstāvis Gints Zemitāns.