Malu zvejnieki ķer zivis uz nebēdu

Komentāri

Novembris ir lašu nārsta laiks, taču arī citas zivis šajā laikā ir aktīvas. Ik gadu šajā laikā sarosās arī zvejnieki. Aizvadītajās brīvdienās maluzvejnieki cerējuši uz lomu Babītes ezerā, no kura Vides inspektori izvilkuši pusotru kilometru garu maluzvejnieku tīklu pilnu ar zivīm.

Vides inspektori cilā vēl slapjos tīklus, kurus šajās brīvdienās izvilkuši no Babītes ezera – 1,4 kilometri šādu tīklu tirgū maksājot vairākus simtus eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vides inspektors Gatis Zemitāns:
Te ir vakardienas izvilktie tīkli tautā sauktie ķīniešu tīkli, kas ir lēti tāpēc izdevīgi, jo, ja zaudē, nav žēl, lai gan šī metrāža arī maz nemaksā.

Maluzvejnieki cerējuši uz biezo miglu, kas ļaus nemanītiem tīklus izcelt, taču viņiem tas nav izdevies. Palīdzot makšķerniekiem, no ezera izcelts 1,4 kilometrus garš tīkls un no tā atbrīvoti 400 kilogramu zivju. Diemžēl vainīgie maluzvejnieki nav aizturēti, jo iespējams tieši biezās miglas dēļ, viņiem izdevies izsprukt no soda.

Foto: ekrānšāviņš

Foto: ekrānšāviņš

Vides inspektors Gints Zemitāns:
Bija bieza migla, sabļaustoties, sazvanoties mēs vispār tos tīklus uzgājām, paldies makšķerniekiem, ka viņi sargāja.

Šomēnes šis ir jau otrais gadījums, kad Babītes ezerā atrasti maluzvejnieku tīkli. Pirms divām nedēļām vides inspektori noķēruši arī divus maluzvejniekus.

Vides inspektors Gints Zemitāns:
Tā tur notiek diezgan bieži, jo nedēļu atpakaļ mēs tur aizturējām 2 pārkāpējus. Tie bija ievietojuši 2kilometrus tīklus, viņi saņems sodu, tā kā dažu nedēļu laikā ir izcelti no Babītes ap 3,5 km tīklu.

Inspektori pārliecināti, ka zivis ar tīkliem tiek ķertas, lai realizētu tās tālāk tirdzniecības vietās, jo tik daudz pašpatēriņā apēst nav iespējams. ”Protams, tirgo – vai uz tirgiem, veikaliem, restorāniem vai saviem paziņām, tā nav pašpatēriņa ķeršana,” uzskata Gatis Zemitāns

Rīgas centrāltirgus zivju paviljona vadītāja gan noliedz, ka kaut kas tāds vispār iespējams.

Telefonimtervija
Rīgas Centrāltirgus Zivju paviljona vadītāja Vineta Kaļeiņikova:

Nu, protams, ka nē! Mums ir ļoti stingras pārbaudes. Tas praktiski nav iespējams, ir nepieciešami visa veida pavaddokumenti, atļaujas. Jūs saprotiet, katrai zivij ir noteikts realizācijas laiks, ir noteikti piegādātāji un katrai firmai tie ir savi.

Inspektori apsekojot zivju, gan zvejas piederumu tirdzniecības vietas, taču atzīst, ka visam izsekot nespēj.

”Mēs jau nespējam katru rītu tur stāvēt, kad viņi tās zivis nodod, bet tirgū, kolīdz zivs nonāk uz letes, viņai visi papīri kārtībā,” situāciju skaidro Gatis Zemitāns.

Maluzvejnieku aktivitāte pēdējos gados ir nemainīgi liela. Vides inspektoriem esot zināmi gan maluzvejnieki, gan viņu darbības vietas, taču pat iespējamais administratīvais sods viņus nebaida.

vidValsts vides dienesta pārstāve Jūlija Ņikitina:
Ja būs pieprasījums pēc zivīm, būs arī piedāvājums. Protams, patērētājs ne vienmēr zina no kurienes šīs zivis cēlušās, taču zivju realizācijas vietas ir zināmas un tajās veic pārbaudes, un pārsvarā tie ir vieni un tie paši, viņi saņem administratīvo sodu un diemžēl turpina rūpalu.

Šonedēļ paredzēta tiesa kādam maluzvejniekam, kurš pieķerts vairākkārtīgi. Kriminālatbildība par makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem iestājas, ja zivju resursiem nodarītie zaudējumi pārsniedz 5 minimālās mēnešalgas, jeb 1600 eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl