Komentāri
”Māja uz vistas kājas,” – tā iedzīvotāji raksturo Vienības gatves 75. daudzdzīvokļu namu
FOTO: LETA

Konflikts starp kaimiņiem un namīpašnieku pāraudzis nebeidzamā cīniņā, kurā neviens, kā rādās, negrasās piekāpties mierīgākas un pozitīvākas nākotnes vārdā.

”Māja uz vistas kājas,” tā ar nelielu humoru devu iedzīvotāji raksturo Vienības gatves 75. daudzdzīvokļu namu. Ja ne šķība un greiza, tad jebkuram redzams, ka ne visai labā stāvoklī. Un izrādās, arī sava ragana šeit iemetinājusies, kas traucējot dzīvot visiem citiem mājas īrniekiem.

Cīņa ar Kristīni ir tikai viena daļa no visas problēmas. Iesoļojot mājas kāpņu telpā, ir ko pabrīnīties – ne tikai pie trokšņainās sievietes dzīvokļa durvīm, kam roktura vietā striķis, bet piesiet acis var ik uz stūra. Kāpņu telpā jūtama arī pamatīga smaka, kuras dēļ ilgi uzturēties tajā ir apgrūtinoši.

Aivars nespēj beigt uzskaitīt mājā sakrājušās problēmas. Žurkas, tekošs jumts, izdemolēta kāpņu telpa, caurumi malkas šķūnīšu jumtos, nemaz nerunājot par siltā ūdens trūkumu un citām ērtībām. Vīrietis mums laipni piedāvā pirmajā stāvā uzlādēt mobilos telefonus.

Namu pārvaldnieks ir a/s Otto, kam mājas iedzīvotāji esot rakstījuši ne vienu vien iesniegumu un sūdzības vēstules gan par skaļo Kristīni, gan bēdīgo nama stāvoklī.

Rīcība nesekojot, tādēļ Aivars vērsies arī citās institūcijās ar savu sāpi, kas, viņaprāt, novedusi pie radikāla mājas saimnieku soļa. Aivars ir kārtīgi iekrampējies savā īres līgumā un gatavs par dzīvokli cīnīties ar zobiem un nagiem.

Par šīs mājas lielāko kaitēkli un nemiera cēlēju domas gan dalās. Pa nakti mīlējas, pa dienu ķīvējas, tā Kristīnes un Aivara strīdu komentē Marita Straume, kas šo un blakus esošo māju iegādājās pirms vairāk nekā četriem gadiem. Visu šo laiku nācies karot tieši ar Aivaru un viņa draugu.

Abi kungi dzīvo kopā un to vien darot, kā nemitīgi sūdzoties visām iespējamajām iestādēm pēc kārtas. Vīrieši kā dadži esot ieķērušies šai dzīvoklī, un īpašniekiem nav iespēju ne viņus, ne Kristīni izlikt ārā, jo, kā zināms, pastāv dzīvojamo telpu īres likums.

Sieviete apzinās, kāds ir mājas stāvoklis, un šobrīd notiekot projektēšanas darbi, lai ar nākamo gadu ķertos klāt nama uzlabošanai.

Cer, ka mākslīgi šķēršļi viņu ceļā netiks likt un mājas iedzīvotāji sapratīs, ka tas uzlabos arī viņu turpmāko dzīvi. Plašākus komentārus īpašnieki sola sniegt rīt.

Lasi vēl