Magonim “kešā” samaksātie 500 000 eiro esot bijis legāls darījums, saka Osinovskis

2 komentāri
Magonim “kešā” samaksātie 500 000 eiro esot bijis legāls darījums, saka Osinovskis
Foto: LETA

Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis atzinis, ka KNAB aizturētajam bijušajam Latvijas dzelzceļa (LDz) šefam Uģim Magonim maksājis naudu, kura, visticamāk, atrasta aizturēšanas brīdī. Tomēr tas neesot bijis kukulis, bet gan legāls darījums, kam nav nekāda sakara ar dīzeļlokomotīvju iepirkumu. Tas izriet no viņa advokāta Saulveža Vārpiņa teiktā. Vienlaikus Krievijas dzelzceļš paziņojis, ka bažām par masveida kravu kustības ierobežojumiem nav nekāda pamata.

Advokāts Saulvedis Vārpiņš pēdējās dienas pavadīja Igaunijā, kur tikās ar savu klientu, Magoņa kukuļdošanas skandālā iesaistīto Igaunijas multimiljonāru un Skinest holdinga īpašnieku Oļegu Osinovski. Komentējot sacelto ažiotāžu, viņš apstiprina, ka klients ticies ar Magoni, tomēr nevis lai nodotu kukuli, bet veiktu finanšu darījumu.

Vārpiņš neapstiprināja publiski izskanējušo informāciju, ka tikšanās notikusi Pērnavā. Tāpat viņš nepaskaidroja, kāpēc darījums noticis, izmantojot skaidru naudu. Kā zināms, KNAB apgalvo, ka Magoņa automašīnā atrasts pusmiljonu liels eiro kukulis, kas saņemts saistībā ar LDz meitasuzņēmuma LDz ritošā sastāva serviss iepirkumu. Publiski izskanējis, ka runa ir par četrām dīzeļlokomotīvēm, kas iegādātas no Skinest.

Osinovska advokāts kategoriski noliedz, ka darījums saistīts ar to. Tāpat viņš neatklāja, vai Osinovskim kriminālprocesā ir noteikts kāds statuss. Tikmēr izskatās, ka ziņas par dzelzceļa kravu plūsmas apturēšanu virzienā no Krievijas izrādījušās pārspīlētas. Uzņēmums Krievijas dzelzceļš savā mājaslapā apgalvo, ka kravas Latvijas virzienā tiek novirzītas pēc iepriekš apstiprināta plāna un šajā sakarā nekādu  ierobežojumu nav. Kā ierasts, šovasar notiek remontdarbi uz Oktobra līnijas, tomēr tie neesot kritiski. Šo pašu informāciju apstiprināja arī Krievijas vēstniecība Latvijā.

To, ka ceturtdien izplatītā informācija par būtiskiem ierobežojumiem uz Latvijas-Krievijas dzelzceļa neatbilst patiesībai, piektdien apstiprināja arī Latvijas dzelzceļš un vēlreiz to akcentēja premjere Laimdota Straujuma.