Madonas rajona tiesai nodod lietu par galvas nogriešanu brāļa sievai

Pievienot komentāru
Madonas rajona tiesai nodod lietu par galvas nogriešanu brāļa sievai
FOTO: Flickr

2015. gada 9. decembrī Vidzemes tiesas apgabala prokurore tiesai nodeva krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu ar sevišķu cietsirdību.

Saskaņā ar lēmumu par kriminālprocesa nodošanu tiesai apsūdzētais kādā 2015. gada septembra pēcpusdienā, atrodoties ciemos pie savas mātes, lietoja alkoholu kopā ar sava brāļa faktisko sievu.

Tās pašas dienas vakarā, izmeklēšanā precīzi nenoskaidrotā laikā, savstarpēja strīda laikā ar iepriekš minēto sievieti, apsūdzētais, būdams alkohola ietekmē, pirmstiesas izmeklēšanā nenoskaidrotu personīgu motīvu vadīts, sadūra sievieti ar nazi, izdarot vairākus dūrienus dažādās ķermeņa vietās, tādā veidā nodarot viņai smagus, dzīvībai bīstamus miesas bojājumus.

Turklāt apsūdzētais ar nazi iedūra cietušajai četras reizes ķermeņa mugurpusē, nodarot viņai vieglus miesas bojājumus, kam nav tieša cēloniska sakara ar nāves iestāšanos.

Pēc kā nolūkā nonāvēt cietušo sievieti apsūdzētais, izmantojot fizisku spēku, cietušajai dzīvai esot, ar nazi atdalīja galvu no ķermeņa, nodarot smagus miesas bojājumus, kas nav savienojami ar dzīvību un ir tiešā cēloņsakarībā ar nāves iestāšanos, šādā veidā izdarot cietušās slepkavību ar sevišķu cietsirdību. Ar savām darbībām apsūdzētais izdarīja sevišķi smagu noziegumu, kas paredzēts Krimināllikuma 117. panta 4. punktā.

Lieta izskatīšanai nodota Madonas rajona tiesai. Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.