Ludzā nolaupīts un noslepkavots cilvēks; sāk izmeklēšanu

0 Komentāru
Ludzā nolaupīts un noslepkavots cilvēks; sāk izmeklēšanu
Foto: Andrew Xu /Flickr

Ludzas rajona tiesa piektdien, 3. oktobrī, skatīs krimināllietu par personas nolaupīšanu un slepkavību pastiprinošos apstākļos, kurā apsūdzētas piecas personas, sacīja Ludzas rajona tiesā.

Kā iepriekš informēja prokuratūras sabiedrisko attiecību speciāliste Una Rēķe, apsūdzētās personas, rīkojoties personu grupā un lietojot vardarbību, nolaupīja cietušo un, atriebības motīvu vadītas, noslīcināja akā.

Tiesai apsūdzību cēlusi četrām personām.

Par personas sagrābšanu, lietojot vardarbību vai draudus, vai aizvešanu ar viltu, vai izmantojot personas bezpalīdzības stāvokli soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Savukārt par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi personu grupa, soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

0 Komentāru