FOTO: ložmetēji, mašīnpistoles… Policija atsavina iespaidīgu ieroču arsenālu

Pievienot komentāru
FOTO: ložmetēji, mašīnpistoles… Policija atsavina iespaidīgu ieroču arsenālu
Foto: Valsts Policija

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas (VP) Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki kratīšanās Olainē un Ventspils rajonā atsavināja iespaidīgus ieroču krājumus, tostarp ložmetējus, mašīnpistoles un citus kaujas ieročus.

Jau iepriekš VP KIP darbinieki, strādājot nelegālo ieroču aprites jomā, uzsāka divus kriminālprocesus pret divām personām saistībā ar nelikumīgu šaujamieroču, munīcijas un sprādzienbīstamu vielu apriti. Pagājušās nedēļas vidū izmeklēšanas ietvaros tika veiktas trīs kratīšanas, to laikā policisti atrada un atsavināja lielu daudzumu nelikumīgu ieroču un munīcijas.

Kopā kratīšanās atrasti 16 šaujamieroči – bises, šautenes, triecienšautenes, ložmetēji, mašīnpistoles, pistoles, viena kaujas granāta, 1050 vienības dažāda veida munīcijas, kā arī šaujampulveris.

Skaties foto:

Noskaidrots, ka abas personas bijušas savstarpēji saistītas, un policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka nelegālos šaujamieročus un munīciju viņi glabājuši nolūkā pārdot un gūt peļņu.

Pret abiem vīriešiem uzsākts kriminālprocess par pretlikumīgu šaujamieroču un munīcijas glabāšanu. Likumā par šādu noziegumu paredzēts līdz pat trīs gadus ilgs cietumsods, piespiedu darbs vai naudas sods.