Liktenis! Iereibis vīrietis palaiž pie stūres 14 gadus vecu zēnu un pēc brīža iet bojā viņa izraisītā avārijā…

Pievienot komentāru
Liktenis! Iereibis vīrietis palaiž pie stūres 14 gadus vecu zēnu un pēc brīža iet bojā viņa izraisītā avārijā…
Foto: Ekrānuzņēmums

Būsim godīgi – daudzi puikas bērnībā un pusaudža gados ir sēdināti vai paši sēdušies pie auto stūres, lai gūtu pirmās braukšanas iemaņas. Diemžēl Valmierā izbrauciens ar auto beidzies traģiski kādam vīrietim, kurš šoreiz bijis instruktora lomā. Viņš, avarējot 14 gadus veca puiša vadītajai automašīnai, gājis bojā. Avārijā cietusi arī kāda gājēja un viņas bērns.

Pirmdienas pēcpusdienā Valmierā, Nākotnes ielā, pie garāžām savas brīvdienas baudījusi kāda iereibusi kompānija. Pie reizes atzīmējuši arī nesen nopirktā ķiršu krāsas Audi iegādi. Pēkšņi kompānijai pievienojies kāds 14 gadus vecs puika un palūdzis jauniegādātā auto saimniekam izmest līkumu. Tas, neko ļaunu nedomādams, palaidis paziņu dēlēnu pie stūres, bet pats kunga dūšā sēdies blakus sēdētāja sēdeklī. Jau no pirmā spiediena pa gāzes pedāli sākusies ārdīšanās, dzirdējuši liecinieki.

“Es nesaprotu, kā tā var ieskrieties, viņš apgriezās te pie atkritumu konteineriem, bet pēc tam ar mašīnas aizmuguri gandrīz ietriecās tajā garāžā. Nu puika. Bet tas sēdēja blakus un mācīja viņu, vai kā tur, nu nezinu. Un kad viņš iebrauca tajās durvīs, tās burtiski atvērās uz nepareizo pusi. Tur iekšā stāvēja mašīna, varbūt drusku to aizķēra. Bet tā mašīna tā arī palika durvju priekšā,” stāsta aculiecinieki.

Jura draugs izsaucis “ātro palīdzību”, un arī no pārējām garāžām sākuši birt ārā cilvēki. Viņi ieraudzījuši, ka mašīnas logam cauri iztriekusies vīrieša galva, bet kakls uzdūries stikla lauskai. Cietušais 44 gadus vecais kungs noasiņojis, bet jaunais šoferis aizmucis. Bez tā visa auto uztriecies arī kādai 24 gadus vecai sievietei ar bērnu. Mazā meitene paspējusi paglābties aiz mātes muguras, taču pati mamma smagi cietusi.

Pēc notikušā vājprāta automašīnas šoferis, kurš pats pamatīgi avārijā sasitis galvu un aizmucis, atgriezies notikuma vietā mammas pavadībā un padevies policistiem! Taču, kā varēja notikt negadījums, pats jaunietis īsti nav spējis izskaidrot. Vietējiem gan ir viena ticama versija.

Pēc Degpunktā rīcībā esošās informācijas, jaunais puisis nav nekāds rajona paipuisītis un likumpaklausība nav viņa otrais vārds, taču šajā gadījumā, kā uzsver policisti, tam nav būtiskas nozīmes. Šeit vairāk jārunā par pašu pieaugušo atbildību.

Video