15 komentāri
Liepājnieki gatavojas protestēt par neadekvāto sodu pedofiliem
FOTO: LETA

Sašutuma vētru sabiedrībā izsaucis Liepājā piespriestais sods tēvam un dēlam pedofiliem – iedzīvotāji to uzskata par pārāk maigu un gatavojas pat protesta piketiem.

Liepājas tiesa vakar nolasījusi spriedumu Jevgēņijam un Oļegam Smirečanskiem. Abi vīrieši aptuveni piecu gadu garumā seksuāli izmantojuši mazgadīgu meitenīti, kurai noziegumu izdarīšanas sākumā bija vien pieci gadi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nozieguma veicējiem piespriests naudas sods aptuveni 700 eiro katram un nedaudz vairāk par 200 stundām piespiedu darba. Gan pie raksta par spriedumu, gan komentāros sociālajos tīklos cilvēki neslēpj savu sašutumu par tiesas maigo spriedumu.

Iedzīvotāju viedoklim piekrīt arī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja, taču viņai ir skaidrojums, kāpēc tiesnesis pasludinājis tik nepopulāru spriedumu.

Proti, nozieguma izdarīšanas brīdi krimināllikumā spēkā bija krietni mazāki sodi par šādu nodarījumu nekā tagad.

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja norāda, ka cietusī meitenīte tagad atrodas audžuģimenē, kur viņa arī pirmo reizi sākusi runāt par pret viņu vērsto vardarbību. Vēl bērnu tiesību aizstāve piebilst, ka liela nozīme būs Valsts probācijas dienesta darbam.

Dienesta speciālistiem uzdots sekot līdzi abiem varmākām. Tikmēr prokurore Ligita Arāja, kas šajā lietā uzturēja apsūdzību, uzskata, ka abu notiesāto veiktās netiklās darbības neesot bijušas tādas, lai piemērotu cietumsodu.

Savukārt sabiedrības sašutumu prokurore raksturoja, ka šoreiz tas esot neadekvāts un cilvēki izdarot secinājumus, nezinādami lietas apstākļus. Situācijas noskaidrošanā šobrīd iesaistījusies arī Tieslietu ministrija, un vēl nav zināms, vai spriedums tiks pārsūdzēts.

TOP komentāri

 • Mērija Bogdanoviča
  +4 +4 0

  Mērija Bogdanoviča

  Ziniet ko, prokurores kundze, kaut jums būtu jāizbauda tas, ko izbaudīja mazā meitene, tad Jūs vis nerunātu par to, ka soda mērs ir adekvāts veiktajam noziegumam. Goda vārds, nu ir vietā teiciens " tiesnesi ziepēs"!!! Un prokurori arī!!!
 • Valentīna
  +3 +3 0

  Valentīna

  Kādi var būt lietas apstākļi...., izdarīts tas, kas izdarīts...... Nekādi lietas apstākļi nevar padarīt par nebijušu, to kas izdarīts..... Kādi lietas apstākļi var būt 5 gadīgas meitenes regulārā izvarošanā..... Izvarošana ir un paliek izvarošana. Te nav runa par abpusēju vienošanos...., jo ir 5gadīgs bērns....
  Tādas, lūk, ir mūsu tiesībsargājošās iestādes....
 • Aija
  +3 +3 0

  Aija

  Tas ir maajiens citiem pedofiliem: " nekas daudz jau jums par to nebuus,taa kaa-droshi,uz priekshu!" Un tiesa veel sauc sabiedriibas reakciju par neadekvaatu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl