1 komentārs

Liepājā dažu dienu laikā konstatēti vairāki gadījumi ar viltotu eiro banknošu izplatīšanu. Cilvēki tiek aicināti pievērst uzmanību naudaszīmju izskatam visā Latvijā, jo īpaši uzmanot 20 un 50 eiro banknotes.

Viltotās 50 eiro naudaszīmes Liepājā atklātas dažādu banku filiālēs, pārskaitot no klientiem saņemto skaidro naudu. Kur savukārt viņi to ņēmuši, un vai viltojumi bankā iemainīti tīšuprāt, skaidro policija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Krāpnieki Latvijā iepludinājuši ar biznesa darījumiem un tūrisma braucieniem. Līdz šim šogad apgrozībā nonākuši viltojumi ar kopsummu 42 tūkstoši eiro.

Foto:

Vizuāli redzamus viltojumus var nodot policijā, taču summas netiek kompensētas īstajā naudā. Īpaši lielu neapmierinātību izsaka pensionāri un mazo algu saņēmēji.

Naudas viltojumu kvalitāte katru gadu pieaug, jo īpaši to eiro, kas “falši” drukāti Itālijā. Šogad arī Latvijas krāpnieki sarosījušies. Pagaidām viņu spējas banknošu viltošanā ir vājas, tāpēc štancē divu eiro monētas.

Naudas viltotājiem grūts izaicinājums būs jaunā 20 eiro banknote, kas klajā tiks laista 25. novembrī. Jaunajā naudaszīmē būs virkne inovatīvu pretviltošanas elementu. Piemēram, – hologrammā iestrādāts logs ar portretu. Aplūkojot banknoti pret gaismu, logs kļūst caurskatāms, un tajā no abām banknotes pusēm redzams mitoloģijas tēla Eiropas portrets.

Skaties video:

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl