Līdz tiesai nonāk arī otra krimināllieta par izstādes Maidana cilvēki postīšanu

Komentāri
Līdz tiesai nonāk arī otra krimināllieta par izstādes Maidana cilvēki postīšanu
Foto: LETA

Līdz tiesiskam risinājumam nonākuši visi trīs izstādes Maidana cilvēki ekspozīcijas bojāšanas gadījumi, informē Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūra.

Tā pērnā gada 11. decembrī Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurors tiesai nodeva vienu krimināllietu, kurā uzrādītas apsūdzības divām personām par vienu no trim gadījumiem, kad 2015. gada 5. oktobrī Brīvības bulvārī 36, Rīgā tika bojāta izstādes Maidana cilvēki ekspozīcija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saskaņā ar lēmumu par personu saukšanu pie kriminālatbildības, minētās personas tika apsūdzētas pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2015. gada 29. decembrī vienošanās procesā izskatīja minēto krimināllietu un abiem apsūdzētajiem piemēroja brīvības atņemšanu uz diviem gadiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem. Spriedums stājies spēkā.

Foto: izstāde Maidana cilvēki

Savukārt šī gada 29. februārī Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore tiesai nodeva otru krimināllietu, kurā tika uzrādītas apsūdzības vēl divām personām par minētās izstādes ekspozīcijas bojāšanu, kas notika 2015. gada 11. oktobrī.

Saskaņā ar lēmumu par lietas nodošanu tiesai apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas.

Par trešo gadījumu, kad pērnā gada 8. oktobrī Rīgā, Brīvības bulvārī, skvērā starp Ministra kabineta ēku un Esplanādi, tika bojāta izstādes Maidana cilvēki ekspozīcija, Valsts policija, izvērtējot iegūtos pierādījumus, 2015. gada 25. novembrī pieņēma lēmumu par minētā kriminālprocesa izbeigšanu, taču, ņemot vērā, ka kriminālprocesa materiāli saturēja ziņas par to, ka izmeklēšanā noskaidrota persona ir veikusi sīko huligānismu, tad pēc kriminālprocesa izbeigšanas, minētā persona tika saukta pie administratīvās atbildības par Administratīvo pārkāpumu kodeksa 167. pantā paredzētā administratīvā pārkāpuma izdarīšanu.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Lasi vēl