Lidostā Rīga aizturēts meklēšanā esošs Latvijas nepilsonis

0 Komentāru
Lidostā Rīga aizturēts meklēšanā esošs Latvijas nepilsonis
FOTO: LETA

Pagājušās nedēļas nogalē Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 80 likumpārkāpējus.

Lidostas Rīga robežkontroles punktā konstatēts no Londonas ieceļojošs Latvijas nepilsonis, kurš ir policijas meklēšanā. 1984. gadā dzimušais vīrietis aizturēts un nodots Valsts policijas amatpersonām.

Izceļošana no valsts liegta vienai Latvijas pilsonei. Lidostas Rīga robežkontroles punktā konstatēta viena Latvijas pilsone, kuras pase nav derīga ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstu teritorijas. 1936. gadā dzimušai sievietei liegta izceļošana no Latvijas.

Tikmēr ieceļošana Latvijā liegta četriem ārzemniekiem. Ventspils ostā un Lidostas Rīga robežkontroles ieceļošana Latvijā liegta vienam Indijas un vienam Kazahstānas pilsonim, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, savukārt Lidostas Rīga un Grebņevas robežkontroles punktos ieceļošana Latvijā liegta vienam Uzbekistānas un vienam Pakistānas pilsonim, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi, kā arī viņiem nebija pietiekamu iztikas līdzekļu Šengenas zonas valstu apmeklējumam. Visas personas atgrieztas uz izceļošanas valstīm.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus, valsts iekšienē ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti 18 personām – 11 Igaunijas, 4 Krievijas un 3 Lietuvas pilsoņiem.

0 Komentāru