Laupīšana Aizkrauklē! Divi vīrieši nozog dārglietas vairāku tūkstošu eiro vērtībā

Pievienot komentāru
Laupīšana Aizkrauklē! Divi vīrieši nozog dārglietas vairāku tūkstošu eiro vērtībā
FOTO: LETA

Juvelierveikalā Aizkrauklē, Bērzu ielā, LNT raidījuma Degpunktā komanda jau viesojās februāra beigās. Toreiz ap pieciem rītā 33 gadus vecs vīrietis izsita durvju slēdzeni, iegāja veikalā un devās aiz letes. Viņa guvums – 6000 eiro vērtas, bet grūti pārdodamas rotaslietas, kas gatavotas no sudraba un vairāk paredzētas pusaudžiem.

Daļa rotu izbira pa ceļam, zaglim bēgot, un vēl kādu laiku atrastās rotas uz veikalu nesa apzinīgie aizkrauklieši. Zagli noķēra. Taču tas nenozīmē, ka veikalā iestājās miers.

Šonedēļ divi narkomāni no Ogres atbrauca uz Aizkraukli un devās izlūkos uz veikalu. Ienāca īsi pirms darba laika beigām un sāka apskatīt pašus dārgākos zelta izstrādājumus, stāstot, ka viņiem uzdāvināta liela naudas summa. Pārdevēja nojauta ko nelāgu, bet, protams, nevarēja klientus neapkalpot.

”Es viņiem devu pa vienai lietai. Man bija ļoti bail. Katru reizi, kad viņi gribēja kaut ko pie spoguļa fotografēt, es baidījos, ka tā kā viņi ir divatā, otrs var man aiz muguras kaut ko izdarīt. Viņi turpināja pētīt preces, bet es teicu, ka pulkstenis ir seši, man jāslēdz veikalu. Nāciet rīt,” stāsta pārdevēja.

Neko tā arī nenopirkuši, abi vīrieši aizgāja. Pārdevēja atviegloti uzelpoja, slēdza veikalu un pat puķu podus nolika pie durvīm, lai gadījumā, ja abi vīrieši atgrieztos pa nakti, viņi vismaz pakluptu pēc durvju atlaušanas. Taču nekas nenotika līdz pat nākamajai dienai, kad viens no viņiem atgriezās ar to pašu stāstu – gribot investēt 10 000 eiro zelta izstrādājumos.

”Viņš atnāca tāds mierīgs. Ģērbies atkal kreklā un cepurē ar nagu. Kad vīrietis ir tādā cepurē, kas aizsedz acis, jau nav laba sajūta. Viņš sāka stāstīt, ka vakar atlicis preces, šodien izlēmis, ko no tā visa pirkt. Otru vīrieti es neredzēju. Sākās domāšana – to vai otru ķēdīti ņemt. Es viņam dodu visas pa vienai, visi skapji aizslēgti, atslēgas uzreiz savācu. Viņš sāka stāstīt, ka tūdaļ atnesīs naudu. Man bija bail. Tad viņš gribēja paskatīties pie spoguļa. Es sāku iet apkārt, man vēl viens cilvēks veikalā, tajā brīdī viņš aizbēg. Es sāku skriet pakaļ, otrs, kurš viņu gaidīja, tur durvis. Es skrienu uz loga pusi, spiest pogas, un liekas, ka laiks velkas ļoti lēni,” stāsta pārdevēja.

Sieviete ļoti labi varēja aprakstīt abus divus zagļus. Tika sākta viņu meklēšana, un, neraugoties uz to, ka viņi bija ātri skrējuši un maskējušies, drīz vien viņu ģeniālais plāns izgāzās.

Izdevās atgūt arī zelta izstrādājumus – 2000 eiro vērtu rokassprādzi un gredzenu. Tie atradās pie viena no zagļiem, taču pagāja kāds brīdis, līdz policisti tos varēja apskatīt. Proti – vajadzēja pieaicināt dakteri, jo zaglis pats zeltlietas vairs nevarēja izvilkt no tās savas ķermeņa daļas, kur tās bija iebāzis, domājot, ka tur būs lielisks slēpnis.

Video