Latvijas robežsargi šogad aizturējuši 64 nelegālos imigrantus

Komentāri
Latvijas robežsargi šogad aizturējuši 64 nelegālos imigrantus
Foto: LETA

Valsts robežsardzes (VRS) darbinieki šogad aizturējuši 64 nelegālos imigrantus un lielākā daļa no viņiem bijuši Vjetnamas pilsoņi, pavēstīja VRS.

Kopumā šogad četros mēnešos par nelikumīgu “zaļās” robežas šķērsošanu aizturēti 58 Vjetnamas, pieci Krievijas un viens Tadžikistānas pilsonis, savukārt par viņu pārvietošanu un pārvietošanas organizēšanu aizturētas 17 personas no Latvijas, Krievijas, Polijas un viens Tadžikistānas pilsonis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pagājušajā gadā kopumā par “zaļās” robežas šķērsošanu aizturēti 139 trešo valstu piederīgie, no tiem 98 bijuši Vjetnamas pilsoņi.
VRS aprīlī paziņoja, ka, ņemot vērā aizvien pieaugošo nelegālo imigrantu pieplūdumu Latvijā, VRS ir bažas par turpmākajām nelegālo imigrantu izmitināšanas iespējām. Līdz ar VRS Rīgas pārvaldes aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centra “Olaine” slēgšanu kopš 2011.gada 1.jūnija aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrs “Daugavpils” ir vienīgā nelegālo imigrantu izmitināšanas vieta Latvijā.

Robežsardzes preses pārstāve Kristīne Pētersone skaidroja, ka dienests ir veicis priekšdarbus, lai daļu personu pārvietotu uz Liepāju, kur izveidotās telpas ir piemērotas tikai tādu personu izmitināšanai, kurām nepastāv bēgšanas riski. Tāpat paralēli rasts risinājums izvietot personas Valsts policijas piemērotās telpās. Papildus šajā laika posmā ir izdevies steidzamības kārtā izraidīt astoņus ārzemniekus.

Nesen Eiropas Parlaments (EP) balsoja par rezolūciju, kurā cita starpā tiek aicināts dalībvalstīm ieviest saistošas ieceļojušo patvēruma meklētāju uzņemšanas kvotas. Ja Latvija nolems bēgļus uzņemt, tad tas vairs nebūs VRS kompetences jautājums, jo šīm personām ES jau ir piešķīrusi bēgļa statusu, kas nozīmē, ka tās nav jāizmitina slēgta tipa iestādē, norādīja Pētersone.

Lasi vēl