Latvijas “CSI”: Policija pēc DNS sakritības aiztur privātmājas apzadzējus

Komentāri
Latvijas “CSI”: Policija pēc DNS sakritības aiztur privātmājas apzadzējus
Foto: Flickr.com / thierry ehrmann

Valsts policija pēc DNS analīzēm atradusi un aizturējusi personu, kas šā gada aprīlī veica zādzību no privātmājas.

Šī gada aprīļa sākumā Rīgas Teikas iecirkņa darbinieki saņēma izsaukumu uz kādu privātmāju Juglā. Mājas saimnieki policijai ziņoja, ka, atnākot mājās, ieraudzījuši, ka ir izsists logs. Pārbaudot mājoklī atstātās mantas, viņi ievērojuši, ka pazudis portatīvais dators. Bija redzams, ka zaglis vēlējies ņemt līdzi arī televizoru, tomēr nezināmu iemeslu dēļ tas netika nozagts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Policijas darbiniekiem, ierodoties notikumā vietā un veicot nepieciešamo apskati, izdevās iegūt DNS paraugus. Izmeklēšanas laikā tika noskaidrota aizdomās turamā persona.

Neskatoties uz to, ka izmeklēšanas process aizņēma ilgāku darbu, tomēr šo otrdien, 19. augustā, pēc DNS paraugu sakritības policijas darbinieki aizturēja 1967. gadā dzimušu vīrieti, kurš atzina savu vainu izdarītajā zādzībā.

Aizturētais jau iepriekš bija sodīts par laupīšanām. Šobrīd pret vīrieti ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas par zādzību, kas izdarīta, iekļūstot telpā. Vīrietim par šādu noziegumu var piemērot sodu – brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu, naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Lasi vēl