Komentāri

Krīzes laikos Latvijā uzplauka tā sauktais metāla bizness – uz uzpirkšanas punktiem plūda ne tikai cilvēkiem pašiem nevajadzīgās lietas, bet arī viss, ko pamanījās piesavināties zagļi. Arī šobrīd situācija nemainās – apdraudēti ir gan alumīnija katliņi, gan ceļazīmes.

Visi tie, kuriem ir autovadītāja apliecība, kādreiz ir mācījušies ceļu satiksmes noteikumus un līdz ar to apskatījuši un iegaumējuši arī pamatīgo daudzumu ceļazīmju, kas var atrasties pie ceļa un kuru nozīmi noteikti vajadzētu zināt. Viena no ceļazīmēm, kas apzīmēta ar numuru 736. (nosaka attālumu no ceļa sākuma) ir ieguvusi zināmu popularitāti policistu dokumentos, jo tā diezgan bieži no ceļa malām pazūd.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms diviem mēnešiem Jēkabpils pusē pazuda 13 šādas ceļazīmes. Toreiz tās bija izrautas no zemes un, visticamāk, ar auto aizvestas nezināmā virzienā.

Tagad tāds pats liktenis piemeklējis kilometru rādītājus Valmieras pusē. No autoceļa Dūķeri–Kocēni–Ķiene nozagtas piecas ceļazīmes un valsts ceļiem nodarīti vairāk nekā 500 eiro lieli materiālie zaudējumi.

Zādzība, iespējams, notikusi 20. novembrī, savukārt policijā iesniegums saņemts pēc piecām dienām. varbūt iesniedzējs nav steidzies, iespējams, kā jau ierasts šādās situācijās, zīmju pazušana nav pamanīta uzreiz.

Šīs zīmes ir ļoti svarīgas, piemēram, avāriju gadījumos, kad glābējiem jāpaziņo pēc iespējas precīzāku atrašanās vietu. Tās palīdz orientēties arī ceļa remontstrādniekiem un autovadītājiem, kuri nelieto navigāciju. Turklāt zīmes atjaunot ir dārgs prieks. Krietni dārgāks nekā peļņa, ko gūst zaglis.

Latvijas Valsts ceļi ziņo, ka 2014. gada 11 mēnešos valsts autoceļu aprīkojumam nodarīti 97 297,70 eiro lieli zaudējumi. Tostarp sabojātas vai nozagtas 154 ceļazīmes, kas maksā teju 13 000 un 127 ceļazīmju stabi, kas maksā vairāk nekā 600 eiro. Bojātas un zagtas arī tiltu margas, soliņi un barjeras.

Atgādināsim, ka nesen Daugavpilī, vietā, kur bija nozagtas ceļmalas barjeras, notika traģiska avārija. Iereibis vadītājs tieši barjeru iztrūkuma vietā nobrauca no ceļa, kā rezultātā dzīvību zaudēja trīs cilvēki – divi pieaugušie un viens bērns.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl