Komentāri
Latvijā pēdējos 14 gados reģistrētas 55 pasūtījuma slepkavības
(Foto: LETA)

Latvijā kopš 2001.gada reģistrētas 55 pasūtījuma slepkavības, liecina Valsts policijas apkopotā informācija. Vislielākais šāda veida noziegumu skaits reģistrēts 2001.gadā, kad notika desmit pasūtījuma slepkavības, un 2007.gadā, kad reģistrētas septiņas šādas slepkavības. Pārējos gados notikusi vismaz viena pasūtījuma slepkavība gadā.

Pēdējos 14 gados reģistrēti arī 28 slepkavību mēģinājumi. Pērn fiksēts viens slepkavības mēģinājums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā skaidroja policijas pārstāvis Toms Sadovskis, pasūtījuma slepkavības parasti organizējušas aizdomīgos darījumos iesaistītas personas, kas šādā veidā gribējušas ar upuri nokārtot rēķinus. Pārsvarā šādas slepkavības tiek veiktas, izmantojot šaujamieroci, turklāt tās notiek publiskās vietās.

Pagājušajā gadā notika divas slepkavības, kurās policija saskatījusi pasūtījuma pazīmes. 14.aprīlī Rīgā atrasts nošauts vīrietis, kurš kriminālajās aprindās bijis pazīstams ar iesauku Baraban. Valsts policijas preses pārstāvis norādīja, ka šajā lietā turpinās izmeklēšana.

Otra pasūtījuma slepkavība notika vairākus mēnešus iepriekš. 31.janvārī Rēzeknē savā privātmājā tika nošauts uzņēmējs un SIA Andris auto līdzīpašnieks Andris Lucatnieks. Policija par šo noziegumu aizturējusi pasūtītāju un izpildītāju.

Sadovskis norādīja, ka policija turpina izmeklēšanu par vairākām citām iepriekšējos gados veiktajām slepkavībām. Izmeklēšana turpinās gan par 2010.gadā pastrādāto Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieka Grigorija Ņemcova nogalināšanu, gan kokapstrādes uzņēmuma SIA Nikos OM īpašnieka Nikolaja Kirilova nogalināšanu 2012.gada vasarā Jūrmalā.

Tāpat izmeklēšana turpinās par mirušo ASV pilsoni, miljonāru Leonīdu Rožeckinu. Viņš bezvēsts pazuda 2008.gadā Jūrmalā, līdz 2013.gadā viņa mirstīgās atliekas atrada Tukuma novadā mežā zem koku zariem. Jau līdz ar viņa pazušanu bija divi aizdomās turētie – Rožeckina mājas sargs un pārvaldnieks.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl