Latvijā notver Eiropā meklētus bruņotus juvelierveikalu laupītājus

Komentāri
Latvijā notver Eiropā meklētus bruņotus juvelierveikalu laupītājus
Foto: F64

Februāra beigās Valsts policijas (VP) Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbinieki starptautiskā operācijā notvēra divus vīriešus no Latvijas. Vīrieši tiek turēti aizdomās par bruņotām laupīšanām, kas pēdējo mēnešu laikā izdarītas juvelierizstrādājumu veikalos Čehijas, Polijas un Igaunijas galvaspilsētās.

Pagājušā gada novembra vidū VP KIP darbinieki caur Eiropas Policijas biroja (Eiropols) nacionālo nodaļu saņēma informāciju no Čehijas policistiem, ka Prāgā kādā juvelierizstrādājumu veikalā notikusi bruņota laupīšana. Čehijas kolēģi lūdza Latvijas Valsts policijas palīdzību ļaundaru atpazīšanā, jo viņu rīcībā esošā informācija liecināja, ka laupītāji noziegumā izmantojuši Latvijā reģistrētu automašīnu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VP KIP izmeklētāji turpināja informācijas apmaiņu ar Čehijas kolēģiem, līdz tika iegūti visi nepieciešamie dati, kas varēja palīdzēt identificēt abus laupītājus. Izmantojot Čehijas policistu sniegto informāciju, Latvijas likumsargi izskaitļoja abu laupītāju identitāti. Izrādījās, – tie bija Liepājas un Daugavpils iedzīvotāji, kuri iepriekš sodīti par sevišķi smagiem noziegumiem. Noskaidrots, ka abi vīrieši no ieslodzījuma vietas izlaisti pagājušā gada sākumā.

Pēc uzbrucēju identificēšanas VP KIP darbinieki, analizējot personu izmantotos mobilos tālruņus, transportu, sakaru loku un cita veida operatīvo informāciju, noskaidroja, ka aizdomās turamie varētu būt vainojami vēl citos noziegumos – pagājušā gada oktobra vidū notikušā bruņotā laupīšanā un laupīšanas mēģinājumā Varšavā, kā arī šā gada janvāra sākumā izdarītā bruņotā laupīšanā Tallinā. Arī pārējos gadījumos laupītāju mērķis bijis juvelierizstrādājumu veikali.

Lai izplānotu aizturēšanas operāciju un apkopotu visu izmeklēšanā iegūto informāciju, drīz vien tika rīkota sanāksme Hāgā, Nīderlandē. Sanāksme tika organizēta sadarbībā ar Eiropolu, Eiropas Savienības Tiesu sadarbības vienību (Eurojust), kā arī ar VP Starptautiskās sadarbības biroju un Igaunijas, Polijas un Čehijas tiesībsargājošajām iestādēm. Pēc sanāksmes, saņemot Eiropas apcietinājuma lēmumus, tika izstrādāts aizturēšanas operācijas plāns.

Šā gada 22.februārī VP KIP izmeklētāji īstenoja vērienīgu aizturēšanas operāciju – vienlaikus tika veiktas divas aizturēšanas Liepājā un Daugavpilī un tajā pašā laikā tika īstenotas sešas kratīšanas dažādās adresēs Rīgā, Liepājā un Daugavpilī. Operācijās bija iesaistīts liels skaits VP KIP, Starptautiskās sadarbības biroja un reģionālo pārvalžu darbinieku, kā arī operācijā piedalījās Eiropola speciālisti un kolēģi no Igaunijas.

Operācija noritēja veiksmīgi – abi vīrieši, dzimuši 1985. un 1980. gadā, aizturēti, bet kratīšanās atrasts šaujamierocis, noziegumos izmantotais apģērbs un juvelierizstrādājumi, līdz ar to izdevās arī iegūt pierādījumus, kas palīdzēs Čehijas, Igaunijas un Polijas kolēģiem uzturēt apsūdzību pret aizdomās turētajiem.

Abām personām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums. Pašlaik uzsākta procedūra, lai vīriešus izdotu valstīm, kurās viņi tiek turēti aizdomās par šo noziegumu pastrādāšanu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl