Komentāri
Latvijā aiztur noziedzīgu automašīnu tirgotāju grupējumu
Ilustratīvs foto: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VUD) Finanšu policijas pārvalde starptautiskas izmeklēšanas grupas ietvaros apturējusi noziedzīgu automašīnu tirgotāju grupējumu, portālu Skaties.lv informēja VID pārstāvji.

Noziedzīgais grupējums, vairakkārt pārdodot jaunas un lietotas automašīnas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas teritorijā, izvairījās no nodokļu nomaksas un legalizēja noziedzīgi iegūtus līdzekļus lielā apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Grupējuma organizators līdz šim jau vairakkārt bija nonācis VID Finanšu policijas pārvaldes redzeslokā un ir krimināli sodīts par līdzīgu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu valsts ieņēmumu jomā. Jau 2013. gadā viņam tika atņemtas tiesības veikt uzņēmējdarbību divu gadu garumā.

Finanšu policijas pārvaldes amatpersonas aizturēšanu veica sadarbībā ar Lietuvas Republikas Iekšlietu ministrijas Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienestu.

Organizētā noziedzīgā grupējuma darbība galvenokārt bija saistīta ar jaunu vai lietotu transportlīdzekļu vairākkārtēju pārdošanu, izmantojot grupējuma kontrolē esošus uzņēmumus un to rekvizītus – dokumentus, zīmogus, juridisko personu rekvizītus, bankas kontus, fizisko personu datus.

Noziedzīgo darbību rezultātā shēmas klienti jeb patiesā labuma guvēji izmantoja tiesības veikt PVN priekšnodokļa atskaitīšanu par fiktīviem vai faktiski nenotikušiem darījumiem, nodarot valstij mantiskus zaudējumus lielā apmērā.

Kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā tika iesaistīti vairāk nekā 50 Latvijas Republikā reģistrēti uzņēmumi un vairāk nekā 30 Lietuvā reģistrēti uzņēmumi, kā arī vairāki Igaunijas Republikā, Polijas Republikā, Čehijas Republikā, Vācijas Federatīvajā Republikā un Lielbritānijā reģistrēti uzņēmumi.

Noziedzīgo darbību rezultātā laikā no 2012.gada līdz 2015.gadam Latvijas Republikas budžetam tika nodarīti zaudējumi aptuveni 328 699,00 eiro apmērā.

Lasi vēl