Latgalē slepkavas ar gāzes metināmo sadedzina līķi ”pa kvadrātcentimetram”

13 komentāri
Latgalē slepkavas ar gāzes metināmo sadedzina līķi ”pa kvadrātcentimetram”
Foto: Bez tabu

Rogovkas ciemā pastrādāta nežēlīga slepkavība grupā, sadedzinot jaunieti pelnos, noskaidrojusi Bez Tabu komanda.

1989. gadā dzimušo Jāni Kalvānu vecāki pēdējoreiz redzējuši sestdienas, 2. maija, rītā, kad viņš devies uz darbu ar auto no Kapiņu ciemata Rēzeknes rajonā. ”Piezvanīju ap sešiem vakarpusē. Prasīju, kad būs mājās. Viņš saka būšu, būšu,” klāsta tēvs Antons.

Tā bijusi pēdējā vēsts no dēla. Zvanot atkārtoti, vairs nav atbildējis, mobilais tālrunis izslēgts.

”Pirmdien zvanīja anonīms cilvēks un teica: ”Jūsu dēls ir ļoti sasists,” atstāsta sarunu tēvs, ”situši sievietes divi dēli, pati sieviete tikmēr dauzījusi Jāņa mašīnu.”

Brīvprātīgie meklē pazudušo

Pazudušā jaunieša tēvs uzrunājis kaimiņu, kurš mobilizējis brīvprātīgo meklēšanas grupu sešu cilvēku sastāvā. Visi kopā devušies uz anonīmā zvanītāja minētas sievietes saimniecību netālu esošajā Rogovkas ciematā. Ierodoties tur, saimnieces dēli nenoliedza, ka bijis konflikts.

Foto: Bez tabu

Foto: Bez tabu

”Stāstīja, ka esot iesituši pa seju pāris reizes, esot deguns asiņojis, zila acs, pušu lūpa. Izsituši logu jaunieša mašīnai vadītāja pusē. Pēcāk ar šo pašu mašīnu ieskrējis grāvī, jo bijis piedzēries. Stāstīja, ka esot izvilkuši no mašīnas, viņam kaut kas uzzvanīja, viņš aizbrauca,” jauniešu stāstīto atreferē brīvprātīgo meklēšanas grupas loceklis Edvīns.

Lai gan teiktais bijis ticams, meklētāji sazinājušies ar policiju un uzsākuši kopīgu izmeklēšanu. Brīvprātīgie izstaigājusi purvus, mežus, krūmus 20 kilometru rādiusā un meklēšana pēc nedēļas, 9. maijā, vainagojusies panākumiem. Netālu no mājas, kur bijis konflikts un pēdējoreiz redzēts pazudušais jaunietis, tika uzietas aizdomīgas pēdas. ”Meža ielokā svaigi sakrauta zaru kaudze. Pēc tam sākām skatīties, izrādījās, ka dedzināta automašīna,” – tā viens brīvprātīgais Mareks.

Tiesa, Jāņa Kalvāna ķermenis tur neesot konstatēts.

Foto: Bez tabu

Foto: Bez tabu

Šokējošais atklājums

”Slepkavības pēdas bija perfekti noslēptas. Nedaudz tālāk pļavā, purvā un gar vecām sliedēm, izkaisīti pelni,” par atklāto informē viens no brīvprātīgajiem meklētājiem. ”Tas ir pārāk traģiski. Sadedzināt ar gāzes metināmo cilvēku pa kvadrātcentimetram.”

Grupa atrastajos pīšļos atrada neliela izmēra kaulu fragmentus un nodevusi izpētei policijas darbiniekiem.

Sadedzinātā automašīna sadalīta detaļās, tās slēptas meliorācijas grāvī, kā arī dīķi, netālu no saimniecības, kurā dzīvojušie iespējamie slepkavas. Aizdomās par slepkavību aizturēti divi sievietes dēli, kā arī viņai piederošās saimniecības strādnieks.

Rogovka šokā

Notikušais ir satracinājis visu Rogovkas ciemu, vietējie iedzīvotāji ir pazinuši gan nogalināto Jāni, gan noziedzniekus, no kuriem jaunākajam ir tikai 18 gadu. Divi no viņiem jau ir bijuši tiesāti par zādzībām.

Valsts policijas Rēzeknes iecirknī informē, ka sieviete ar saviem dēliem atzinusies noziegumā.

”Manā praksē tāds gadījums nav bijis,” pastrādātā nežēlību komentē Rēzeknes policijas priekšnieks Gunārs Paškevičs. ”Viņi gribēja pēc iespējas labāk paslēpt noziedzīgā nodarījuma pēdas tā, lai nebūtu iespējams atrast gan līķi, gan automašīnu.”

Tomēr, roku rokā ar brīvprātīgo meklēšanas komandu noziegums atklāts, un apcietināmajiem par slepkavību grupā draud mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana no 10 līdz 20 gadiem ar vai bez mantas konfiskācijas.

Iespējamais nozieguma motīvs

Skopākā informācija ir par nozieguma motīvu. Vairāki vietējie iedzīvotāji pieļauj, ka nogalinātajam bijušas romantiskas attiecības ar slepkavu māti. Pēc zinātāju paustā, iespējams, izveidojies tā sauktais mīlas trijstūris, kurā bez aizsaulē aizgājušā un sievietes figurējis arī apcietinātais saimniecības strādnieks. Iespējams, greizsirdības dēļ aizsācies konflikts, kas pēcāk novedis pie slepkavības.

Foto: Bez tabu

Foto: Bez Tabu

Brīvprātīgo izmeklētāju grupas pārstāvji uzskata, ka aiz restēm jānogādā arī saimniecības, kuras pagalmā risinājās konflikts, atbildīgā, māte Inga Kuzmane, jo viņa, pēc vietējo izmeklētāju-entuziastu domām, bijusi līdzzinātāja. ”Bez Tabu” komandai izdodas sastapt sievieti, rosoties pie traktora, ar kuru, starp citu, iespējams, uz dedzināšanas vietu nogādāts mājas pagalmā nogalinātā jaunieša līķis un viņa automobilis. Tomēr sieviete, kuras divi bērni nu atrodas aiz restēm, atsakās sniegt komentārus, atcērtot, ka ”jāgatavo traktors tehniskajai apskatei.”

Video

13 komentāri