Langstiņos suņa saimniece nespēj novaldīt dzīvnieku; sakosti jau pieci cilvēki

0 Komentāru
Langstiņos suņa saimniece nespēj novaldīt dzīvnieku; sakosti jau pieci cilvēki
(Foto: LETA)

Langstiņos svaigā gaisa cienītājiem ir jārēķinās, ka pastaiga mežā var beigties bēdīgi, jo ciematā ir kāds suns, kuru saimniece nevar valdīt. Tas jau pamatīgi sakodis piecus cilvēkus.

Raidījums Bez Tabu devās uz Langstiņiem, lai noskaidrotu, kas varētu būt suņa saimnieks un ko darīt, lai agresīvais suns pārstātu terorizēt Langstiņu iedzīvotājus.

Kā stāsta Bez Tabu satiktā Daiva, kuru sakoda suns, dzīvnieka īpašniece mānās par savu dzīvesvietu un uzreiz ir gatava atpirkties par suņa uzbrukumu. “Viņa man nepajautāja, vai vajag palīdzību. Uzreiz prasīja, cik viņa man ir parādā,” stāsta Daiva. Viņa prasījusi, kur dzīvo suņa saimniece, lai noskaidrotu, vai dzīvnieks ir potēts pret trakumsērgu utt., taču niknā suņa saimniece meloja par savu adresi.

Bez Tabu devās uz sievietes nosaukto adresi, taču mājas pagalms bija tukšs. Tomēr netālu raidījuma žurnālists pamanīja sievieti, kas centās paslēpt gan sevi, gan suni autobusa pieturā. Viņa atbilda cietušo aprakstam, tuvojoties žurnālistam, kundze ar visu suni metās slēpties mežā.

2009. gadā suņa īpašniece ar cietušajiem ir panākusi mierizlīgumu. 2010. gadā krimināllieta par sakošanu nonāk līdz tiesai, kas suņa īpašniecei piespriež piespiedu darbu. Lieta par pēdējo sakošanu nonākusi līdz prokuratūrai. Policija šajā sakarā lūgusi Pārtikas un veterināro dienestu (PVD) izvērtēt, vai sunim nav piemērojams īpaši bīstama dzīvnieka statuss. Policijas pārstāve Irina Burdiļova norāda: “Oktobra sākumā, ja nemaldos, otrajā datumā, tika aizsūtīts paziņojums PVD, un šajā sakarā es vēlos vērst jūsu skatītāju uzmanību uz to, ka paši cietušie var vērsties ar iesniegumu PVD lūdzot, lai viņi izvērtē dzīvnieka bīstamību.”

Ja sunim ir piemērots šāds statuss, tad uz to attiecas īpaši noteikumi. Proti, ja suns tiek vests pastaigā, tā pavadai jābūt pusotra metra garai, uzpurnim, kā arī sarkanai siksnai ap kaklu. PVD Meldra Iubule norāda, ka gadījumos, ja suns, kam ir īpaši bīstama dzīvnieka statuss, ir atkārtoti uzbrucis cilvēkam, dienests drīkst pieņemt lēmumu par dzīvnieka eitanāziju.

Vairāk – skaties video!

0 Komentāru