Laimas īpašnieku un kontu apķīlātāju konfliktu saasina zādzība

Komentāri

Maijā Latviju satricināja ziņa, ka paralizēta Laimas un Staburadzes darbība. Ar šaubīgu tiesas lēmumu tiesu izpildītāji bija apķīlājuši saldumu ražotāju kontus. Taču, šķiet, konflikts joprojām tikai uzņem apgriezienus, jo naktī uz 17.augustu Nordic Partners birojā Vecrīgā notika ielaušanās. Viens no aizturētajiem ir  labi pazīstams ar advokātu, kurš konfliktē ar apzagtā biroja īpašniekiem.

Laimas un Staburadzes kontu arestu  bija panācis ofšors Menard Port LLC, ar kuru saistās advokāta Mārča Miķelsona vārds. Ārzonas kompānija bija uzsākusi tiesāšanos ar citiem Laimas un Staburadzes īpašniekam Nordic Partners piederošajiem uzņēmumiem. Šobrīd puses tiesās ir iesniegušas virkni savstarpēju prasību, ir uzsākti procesi gan finanšu, gan kriminālpolicijā, taču, šķiet, konflikts joprojām tikai uzņem apgriezienus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Naktī uz 17.augustu Nordic Partners birojā Vecrīgā notika ielaušanās. Nozagti dokumenti no seifa un dators. Policija noziegumu atklāja un aizdomās par zādzību aizturēja četras personas. Viens no aizturētajiem ir Mārtiņš Mētelis. Viņš ir labi pazīstams ar advokātu Mārci Miķelsonu, kurš konfliktē ar apzagtā biroja īpašniekiem.

Ielaušanās uzņēmuma Nordic Partners birojā Audēju ielā 8 notika naktī uz 17. augstu. Tobrīd Rīga svinēja pilsētas svētkus. Daugavas krastmalā rīdziniekus priecēja svētku salūts, kas vienlaikus bija aizsegs zagļu radītajam troksnim.

Signalizācija ēkā uz īsu brīdi bijusi bloķēta. Zagļi telpās iekļuvuši caur jumta logu. Uzlaužot vairākas durvis, tie devušies uz uzņēmuma vadītāja kabinetu, kur paņēmuši datoru un dokumentus.

Par ielaušanos uzņēmums uzzināja pirmdien, kad darbinieki ieradās birojā. Tomēr policijai izdevās aizturēt četras personas, pie kurām atrada arī daļu no nozagtā.

VP Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieks Jānis Lazdiņš:
Tā bija gan izmeklēšanas darbības no policijas puses, gan operatīvās darbības tika veiktas, veiksmīga situācija darbību plānošanas rezultātā izveidojās, ka mēs varējām noskaidrot visu mehānismu, kā notika noziegums, un aizturēt personas, kas veikušas šo noziegumu.
Nekā personīga: Pēc cik ilga laika personas tika aizturētas?
Jānis Lazdiņš: Pirmajā septembrī tika aizturētas personas.

No biroja pazuduši tikai dokumenti un dators. Citas vērtīgas lietas, piemēram, gleznas nav ņemtas. Tas raisa aizdomas, ka neaicinātie apmeklētāji zināja, kas tieši viņiem vajadzīgs.

Apzagtā biroja īpašnieki ir iesaistīti asos strīdos ar ārzonas kompāniju Menard Port LLC, kuras vārdā uzstājas advokāts Mārcis Miķelsons. Policija neatklāj, vai lietā tiek izmeklēta arī saistība ar šiem konfliktiem. Tuvākajā laikā krimināllietu plānots nodot prokuratūrai.

Policija neatklāj aizturēto vārdus, taču pēc Nekā personīga rīcībā esošajām ziņām, viens no aizturētajiem ir kāds Mārtiņš Mētelis. Viņam un viņa ģimenei ir gan draudzīgas, gan darījumu attiecības ar advokāta Mārča Miķelsona ģimenes locekļiem.

Uzņēmējs Meinards Mētelis:
Ja tur divi lielie miljardieri cīnās un nespēj sadalīt savas ietekmes sfēras un naudas, tad lūk, lai laiž Mārtiņu vaļā, lai viņi plēšas nost, lai cīnās. Kāpēc jātur iekšā puika, ko tad tas puika dos? Ne viņam ir naudas, ne viņš ir arī ietekmīgā sfērā, ne viņš arī kaut ko ir organizējis vai darījis.

Mārtiņa Mēteļa tēvs Meinards, Kuldīgā pazīstams uzņēmējs, bijušais domes deputāts un Mārča Miķelsona tēvs Agnis ir saistīti ar biznesa saitēm. Meinards Mētelis darbojies kā Agņa Miķelsona pārstāvis uzņēmumā Kuldīgas IP, kam pieder bijušā kokapstrādes uzņēmuma Vulkāns zemes gabals. Meinards Mētelis noliedz, ka dēls būtu iesaistīts zādzībā. Mārtiņu turot apcietinājumā tikai viena iemesla dēļ – lai izspiestu atzīšanos, ka zādzību pasūtījuši apzagto oponenti.

Uzņēmējs Meinards Mētelis:
Mārtiņu tur iekšā tikai tāpēc, cik es saprotu, ka kaut kāda aizķeršanās tur ir, ar pasūtītāju, kurš ir bijis pasūtītājs, arī nezinu, saistīts ar to, lai Mārtiņš kaut ko nodod, lai pasaka to, ko viņš faktiski nezina. Varbūt viņš ir iebiedēts, varbūt viņš nezina vairs ko teikt?

Advokāts Mārcis Miķelsons šobrīd neatrodas Latvijā. Rakstiski viņš raidījumam Nekā personīga piekrīt Menard Port viedoklim, ka zādzību birojā inscenējuši paši Laimas un Staburadzes īpašnieki, lai slēptu pierādījumus par izvairīšanos no nodokļu nomaksas: ”Jā, pazīstu Mēteļa kungu kā izcili godīgu cilvēku un nešaubos, ka viņš nav iesaistīts nekādos likuma pārkāpumos.”

Konflikta vēsture

Advokāts Mārcis Miķelsons ar tagadējiem pretiniekiem pazīstams jau no deviņdesmito gadu beigām. Viņš bija Laimas un Staburadzes īpašnieku – uzņēmumu grupas Nordic Partners jurists. Bizness attīstījās un 2004.gadā Miķelsons pastarpināti kļuvis par viena no grupas uzņēmumu – NP Business Centre līdzīpašnieku. Šī firma nodarbojas ar 82 tūkstošu kvadrātmetru liela industriālā parka izveidi un uzturēšanu Rīgā Šampētera ielā. 33 procenti šī uzņēmuma pieder ārzonas kompānijai Menard Port LLC. Tās īpašniece šobrīd ir Miķelsona sieva Jana, bet pats Miķelsons uzstājas šīs kompānijas vārdā.

2011.gadā starp Menard Port LLC un Nordic partners izceļas nesaskaņas. Nordic Partners piedāvāja atpirkt Miķelsona kontrolē esošās uzņēmuma daļas. Nordic partners saka, ka piedāvājuši miljonu, bet Miķelsons gribējis trīsreiz vairāk. Vienoties neizdevās un konflikts kļuva asāks.

Šī gada maijā Menard Port LLC iesniedz prasību tiesā pret Nordic Partners grupas īpašniekiem un 26 uzņēmumiem, tai skaitā Laimu un Staburadzi. Prasības pamatā ir pretenzijas par saimniekošanu tieši NP biznesa centrā. No uzņēmuma fiktīvu un saimnieciski nepamatotu darījumu ceļā katru gadu aizplūstot simtiem tūkstoši eiro.

Prasījuma summa 5,3 miljoni eiro. Vidzemes priekšpilsētas tiesa prasību pieņēma un tiesnese Doloresa Bambere apķīlā visu uzņēmumu naudu. Līdz ar to Menard Port izdodas paralizēt Staburadzes, Guttas, Laimas un vēl vairāk nekā divdesmit uzņēmumu darbu.

Nordic Partners zvērināts advokāts, NP pārstāvis Mārtiņš Mežinskis:
Mēs uzskatām, ka prasība ir pilnībā nepamatota. Prasībā izteiktie pārmetumi mūsu ieskatā ir pilnīgākās muļķības. Tiesā jau ir iesniegti pierādījumi tam, ka Menard Port izteiktie pārmetumi par sadārdzinātajam cenām un milzīgajiem nodarītajiem zaudējumiem Biznesa centram ir nepamatoti.

Menard Port savas prasības iesniegšanai bija izvēlējies Nordic Partners svarīgu brīdi. Tobrīd notika sarunas par Laimas, Guttas un Staburadzes pārdošanu Norvēģu kompānija Orkla. Sarunas jau bija fināla fāzē.

Laimas, Staburadzes, Gutta valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis:
Netika veiktas darbības, lai atrisinātu kaut kādu strīdu, kurā mēs neesam iesaistīti, bet tika veiktas darbības, lai ātri paralizētu mūsu saimniecisko darbību. Neviens jau neprasīja, kā tad jūs nākošajā dienā samaksāsiet nodokļus, algas 1000 ģimenēm, par piegādātājiem un bankām, kredītiem pat nerunāsim. Paldies VID vadībai, viņi situāciju saprata, un ļāva mums nodokļus samaksāt no citiem kontiem. Jo tur diezgan strikti noteikts, no kuriem kontiem tu maksā par darbiniekiem, piemēram. Tā ka pāris nedēļas mums pagāja un paldies mūsu labajai reputācijai, bankas ļoti ātri noreaģēja un iedeva papildus naudu līdz mēs atrisināsim šo situāciju. Bet normālā gadījumā uzņēmums pilnīgi likumīgi aizietu pa pieskari, jo četri mēneši bez naudas, to nav iespējams pārdzīvot.

Uzņēmumu konti palika iesaldēti 4 mēnešus. Septembrī Rīgas apgabaltiesa apķīlājumu atcēla, jo uzskatīja, ka 25 citi uzņēmumi nevar būt atbildētāji lietā par NP biznesa centru.

Nordic Partners pārstāvis zvērināts advokāts Mārtiņš Mežinskis:
Mūsu ieskatā iet runa par to, ka tas ir bijis kā mehānisms, lai apgrūtinot citu, nesaistītu uzņēmumu darbību, citu turīgu uzņēmumu darbību, lai izspiestu gluži vienkārši naudu. Tas ir tas, kā mēs redzam to situāciju.

Lietas izskatīšana ir nolikta tikai uz nākamā gada februāri. Prasība Vidzemes priekšpilsētas tiesā ir tikai viens no daudziem strīdiem, kas risinās starp Laimas un Staburadzes īpašnieku un ārzonas kompāniju Menard Port un aiz tā stāvošo Mārci Miķelsonu.

Finanšu policijā ir krimināllieta par Nordic partners iespējamu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, bet Ekonomikas policijā uzsākts kriminālprocess par iespējamiem Menard Port puses pārkāpumiem. Tāpat ir procesi par neslavas celšanu un goda aizskaršanu. Advokātu padomē Nordic Partners lūdza rosināt disciplinārlietu pret Miķelsonu, taču padome atteicās to darīt.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl