Kurzemē Valsts policija devusies pie divām ģimenēm, kas dzērumā skandalējušas

2 komentāri
Kurzemē Valsts policija devusies pie divām ģimenēm, kas dzērumā skandalējušas
IEVA LEINIŠA, LETA

Pagājušajā naktī Kurzemē Valsts policija (VP) devusies pie divām ģimenēm, kas dzērumā skandalējušas, Skaties.lv informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

2. jūlijā ap plkst. 01.45 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirknī tika saņemta informācija no kādas nepilngadīgas jaunietes par to, ka Kuldīgas novadā kādā īpašumā viņai ar vecākiem ir ģimenes konflikts. Valsts policijas amatpersonas ieradās notikuma vietā un konstatēja, ka īpašumā ar vecākiem atradās zīdainis, savukārt abi vecāki bija alkoholisko dzērienu ietekmē.

Māte atradās 1,99 promiļu reibumā, bet tēvs – 1,15 promiļu reibumā. Savukārt nepilngadīgā jauniete, kura izsauca policiju uz šo ģimenes konfliktu, pirms tam tika pieķerta Skrundā, būdama alkohola reibumā.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirknī iepriekšējā naktī tika uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi pret visiem trim ģimenes locekļiem. Ņemot vērā, ka, būdami alkohola reibumā, vecāki nevarēja parūpēties par bērnu, zīdainis tika nogādāts radiniecei.

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likum, par bērna uzraudzīšanu, atrodoties alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, kas var ierobežot spējas nodrošināt bērna drošību un aizsardzību no iespējamiem bērna dzīvības un veselības apdraudējumiem, ja to izdarījusi persona, kura atbildīga par bērna uzraudzību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 210 eiro.

Savukārt par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošu vielu lietošanu vai atrašanos alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošu vielu ietekmē, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 35 eiro.

Savukārt šonakt, 2. jūlijā, ap plkst. 02.00 Valsts policijā saņemta informācija, ka Liepājā, kādā dzīvesvietā ir izcēlies ģimenes konflikts starp sievieti un viņas mazdēlu. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā un sirmgalve izstāstīja, ka mazdēls pa nakti pārradies mājās, būdams iedzēris un sācis spert pa durvīm, lamājās, izturējās agresīvi un saskrāpēja sievietes vaigu.

Sieviete vēlējusies, lai tiktu pieņemts Valsts policijas lēmums par nošķiršanu, kas šobrīd ir stājies spēkā.

2 komentāri