Kūlas dedzinātāji nerimstas! Vakar pērnā zāle degusi 400 hektāru platībā

Komentāri
Kūlas dedzinātāji nerimstas! Vakar pērnā zāle degusi 400 hektāru platībā
FOTO: F64

Pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 241 izsaukumu, no kuriem 172 bija uz kūlas ugunsgrēkiem. Kopumā šogad reģistrēti jau 997 kūlas ugunsgrēki.

Saulainā laika, vēja un cilvēku neuzmanības vai tīšas rīcības dēļ aizvadītajā diennaktī nodega kopumā vairāk nekā 400 hektāri pērnās zāles. Vakar platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
  • 70 hektāru – Sīmaņos Jēkabpilī;
  • 50 hektāru – Blaumaņa ielā Daugavpilī;
  • 40 hektāru – Jēkabpils novada Ābeļu pagastā;
  • 15 hektāru – Babītes novadā, Daugavpils novada Kalkūnes pagastā, Enerģijas ielā Jēkabpilī un Lielajā ielā Daugavpilī;
  • 14 hektāru – Ilūkstes novada Šēderes pagastā;
  • 10 hektāru – Lauku ielā Dobelē, Birķeneļu ielā Daugavpilī, Rēzeknes novada Ozolaines pagastā un Ludzas novada Pureņu pagastā;
  • 8 hektāri – Daugavpils novada Tabores pagastā;
  • 6 hektāri – Babītes novadā un Daugavpils novada Tabores pagastā;
  • 5 hektāri – Flotes ielā Rīgā, Daugavpils novada Sventes pagastā un Jelgavas novada Kalnciema pagastā.

Vakardien iespējams tieši kūlas dedzināšanas rezultātā dega arī šķūņa siena Krustpils novadā un astoņas dārza mājas Līvānos, Jelgavā un Rīgā. Vakar bīstama situācija bija izveidojusies Jēkabpilī, kur pēcpusdienā pusotras stundas laikā tika saņemti četri izsaukumi uz plašu kūlas ugunsgrēku dzēšanu un divi izsaukumi uz ugunsgrēku dzēšanu. Lai nodzēstu šos ugunsgrēkus, ugunsgrēku dzēšanā piedalījās arī ugunsdzēsēji glābēji no Aizkraukles, Madonas un Preiļu ugunsdzēsības daļām, kā arī tika izsaukti ugunsdzēsēji glābēji no citām maiņām.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā apdraud ne tikai cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, bet arī rada būtisku kaitējumu dabai! Kūlas dedzināšana nav veids kā sakopt savas neapsaimniekotās un nesakoptās teritorijas. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju būt piesardzīgiem un nepieļaut kūlas ugunsgrēka izcelšanos!

Vakar VUGD saņēma 214 izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu un 14 uz glābšanas darbiem, bet 13 no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst ugunsgrēkus, kuros dega atkritumi, pelnu trauks un papīri, siena ruļļi, elektroinstalācija un iekšsiena, dzīvžogs, koks, riepas, meža zemsedze, astoņas vieglās automašīnas, deviņas dārza mājas, šķūnis, trīs saimniecības mājas, ēkas verandas ārsiena, sodrēji ēkas dūmvadā un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Veicot ugunsgrēku dzēšanas darbus, vakardien cieta divi ugunsdzēsēji glābēji – Babītes novadā dzēšot paaugstinātas bīstamības kūlas ugunsgrēku ugunsdzēsējs glābējs pārkarsa, savukārt dzēšot degošu šķūni Rīgā, ugunsdzēsējam glābējam iekoda klaiņojošs suns. Abos gadījumos ugunsdzēsēji tika nodoti neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem un hospitalizēti tālākai apskatei.

Lasi vēl