Kūlas dedzinātāji nerimstas! Pērnā zāle izraisa kārtējo traģēdiju

Komentāri

Kā katru pavasari kūlas dedzināšanas trakums pārņēmis Latviju. Un, kā gandrīz katru pavasari, tas prasa arī cilvēku dzīvības. Vakar Dundagas novadā kūlas ugunsgrēkā bojā gājis kāds 70 gadus vecs kungs. Viņš, ļoti iespējams, pats nav bijis dedzinātājs, bet vienkārši centies izglābt savu saimniecību no stiprā vēja nestajām liesmām.

Vējš palīdz liesmām

Šis kūlas ugunsgrēks sācies pļavā netālu no dzīvojamās mājas. No tās vējš liesmas atnesis uz priežu jaunaudzi, bet no tās tālāk līdz tuvējās mājas sienai. Kopējais izdegušās platības apjoms bijuši vairāki hektāri. Kad liesmas izdevies apturēt, dzēsēji no Valsts mežu dienesta krūmos pamanījuši ko neparastu. Pieejot tuvāk, atklājies, ka tas izrādījies mājas saimnieka, 70 gadus vecā Rūdolfa, līķis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kaimiņš Žanis teic, ka Rūdolfs esot bijis kārtīgs saimniekotājs, un pats noteikti nav dedzinājis kūlu. Visticamāk, viņš dūmus pamanījis un centies liesmas dzēst. “Viņš jau pa logu varēja redzēt dūmus, tie bija šausmīgi. Uguns bija tika stipra, ka izplatījās pat pāri ugunsdzēsēju nolaistītajām vietām,” stāsta kaimiņš.

Neatradās epicentrā

Policija par notikušo ierosinājusi kriminālprocesu. Inspektors Jānis Langzams, kurš pirmais ieradās notikuma vietā, atzīst, – pagaidām grūti pateikt, kas izraisījis degšanu.

“To vērtēs izmeklēšana, bet, šķiet, ka bojāgājušais neatradās vietā, kur degšana bija sākusies, bet gan vairākus metrus virzienā uz liesmu epicentru,” saka policists.

Pagaidām arī nav droši zināms, vai ugunsgrēku izraisījusi ļaunprātīga dedzināšana, neuzmanība vai vienkārši negadījums. Tomēr beigu beigās no kūlas dedzināšanas ieguvējs nav neviens, bet cietušo ir daudz – kaimiņi zaudējuši labu draugu, Rūdolfa bērni – tēvu, bet suns Nero – saimnieku.

Video

Lasi vēl