Kukuļdevējiem bargāka soda vietā piespriež piespiedu darbu

Komentāri
Kukuļdevējiem bargāka soda vietā piespriež piespiedu darbu
FOTO: LETA

Salīdzinot ar 2013. gadu, šogad Rīgā aizturēto autovadītāju – kukuļdevēju skaits ir dubultojies. Lai gan par šādu noziegumu draud krietni bargāks sods, likumpārkāpējiem lielākoties tiesa piespriež piespiedu darbu.

Rīgas reģiona pārvaldes Satiksmes noziegumu izmeklēšanas birojā 2013. gadā uzsākti 25 kriminālprocesi par kukuļdošanu ceļu policijas darbiniekiem Rīgā.

No uzsāktām 25 lietām 17 lietas nodotas prokuratūrai, septiņas izbeigtas, bet vienā izmeklēšana vēl turpinās. Trīs no 17 lietām vēl atrodas tiesā, bet pārējās 14 lietās autovadītājiem sodi jau piemēroti.

Iztiesātajos 14 gadījumos visbiežāk piemērotie soda mēri ar prokurora priekšrakstu bija 80 – 140 stundas piespiedu darbs. Tiesā piemērotie sodi bija brīvības atņemšana nosacīti no četriem mēnešiem līdz vienam gadam ar pārbaudes laiku no sešiem mēnešiem līdz diviem gadiem, kā arī piespiedu darbs 100 – 140 stundas.

Vienā kukuļdošanas gadījumā notiesātā persona nepildīja piespriestās 80 stundas piespiedu darba, tādēļ soda nepildīšanas dēļ tiesa mainīja soda mēru uz cietumsodu – 18 diennaktīm. Šādi gadījumi notiek ļoti reti, kad soda nepildīšanas dēļ notiesātajam sods jāizcieš ”aiz restēm”, jo pārsvarā pārkāpēji tomēr izpilda piemērotos sodus.

Šogad Rīgā aizturēti 52 autovadītāji, kuri, gribot izvairīties no administratīvā soda, policistiem devuši kukuli. Salīdzinot ar pagājušo gadu, aizturēto autovadītāju -kukuļdevēju skaits ir krietni pieaudzis.

Arī šonedēļ Rīgā pieķerti divi kukuļdevēji – aizvakar, lai netiktu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, 1974.gadā dzimusi sieviete ceļu policistam deva 100 eiro kukuli. Savukārt pagājušajā naktī 1974.gadā dzimusi persona par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu mēģināja no policistiem atpirkties ar 20 eiro lielu kukuli.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl