Krāpšana lielā apmērā! Policija lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret divām personām

Pievienot komentāru
Krāpšana lielā apmērā! Policija lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret divām personām
FOTO: LETA

VID Finanšu policijas pārvalde lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret divām personām par teju 1 miljona eiro lielu zaudējumu nodarīšanu valsts budžetam.

VID Finanšu policijas pārvalde šā gada decembrī Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja šā gada janvārī uzsāktu kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Noziedzīgo darbību rezultātā valsts budžetam nodarīti zaudējumi teju 1 miljona eiro apmērā. Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret kāda uzņēmuma amatpersonu un grāmatvedi, kas organizēja fiktīvu darījumu ķēdes ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas.

Veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību, tika noskaidrots, ka personas, pret kurām lūgts uzsākt kriminālvajāšanu, organizēja fiktīvu darījumu ķēdes, radot priekšstatu, ka darījumi izmantoti saimnieciskās darbības nodrošināšanai, proti, sadzīves tehnikas iegādei.

Noziedzīgo darbību īstenošanai tika izmantots kāds Latvijā reģistrēts fiktīvs uzņēmums, kas it kā nodrošināja preču piegādi reāli strādājošam sadzīves tehnikas vairumtirdzniecības uzņēmumam Latvijā.

Patiesībā saimnieciskās darbības nodrošināšanai sadzīves tehnikas iegāde tika veikta no sadarbības partneriem Lietuvā, Polijā, Čehijā, Bulgārijā. Rezultātā minētais reāli strādājošais uzņēmums VID apzināti iesniedza nepatiesas ziņas par veiktajiem darījumiem un uzrādīja fiktīvus darījumus un grāmatvedības dokumentus.

Noziedzīgo darbību rezultātā uzņēmums samazināja valsts budžetā maksājamā PVN apmēru un nelikumīgi ieguva tiesības veikt PVN priekšnodokļa atskaitīšanu par faktiski nenotikušiem darījumiem un PVN pārmaksas novirzīšanu nākamajiem taksācijas periodiem, radot zaudējumus valsts budžetam 933 364,25 eiro apmērā.

Tādējādi tika veidota negodīga konkurence to uzņēmumu vidū, kas veic saimniecisko darbību sadzīves tehnikas tirdzniecības nozarē.

Lai atlīdzinātu valsts budžetam radītos zaudējumus ir pieņemts lēmums par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskai personai, un ir arestēti uzņēmuma īpašumā esošie transporta līdzekļi, kuru kopējā vērtība ir aptuveni 46 000,00 eiro.