4 komentāri
Krāpnieku izdomai nav robežu! Izmantojot svešus datus, ņem kredītus un pērk dārgas preces
FOTO: Flickr

Liepājā, kādā bankas filiālē iesniedzēja konstatēja, ka, izmantojot viņas interneta banku, bez viņas ziņas, kāda persona paņēmusi tā sauktos ātros kredītus.

Šī notikuma apstākļi tiek noskaidroti, bet policija aicina iedzīvotājus sargāt savus personu un maksāšanas līdzekļu datus. Pēdējā laikā aktivizējušās personas, kas, maldinot iedzīvotājus, izkrāpj personu datus un informāciju par pieeju internetbankai, maksājumu karšu numuriem, tādējādi uz cietušo personu vārda noformējot aizdevumus un iegādājoties preces.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēlamies brīdināt iedzīvotājus būt modriem un vērīgiem, un savus datus nevienam neizpaust.

Cilvēki tiek maldināti pēc dažādiem viltvāržu izstrādātiem ”scenārijiem”: tiek piedāvāts darbs un darba vietas grāmatvedībai it kā nepieciešami konta dati, internetbankas pieejas dati, maksājumu kartes numura informācija utt.

Tiek lūgts iesniegt pases kopijas, kā rezultātā krāpnieku rokās ir visas kārtis, lai to izmantotu noziedzīgiem mērķiem.

Aicinām būt uzmanīgiem un informāciju par sevi nesniegt personām, par kuru identitāti nevarat pārliecināties, tai skaitā, darba devējiem, kuri prasa no jums šādus datus.

Nereti krāpnieki cilvēkus pierunā atvērt kontus, pieslēgt internetbanku, lai it kā izlīdzētu kādam cilvēkam, lai veiktu naudas pārvedumus no ārzemēm, saņemtu algu un citus maksājumus, aizbildinoties, ka pašiem kontu atvērt nav iespējams vai konts kādu iemeslu dēļ ir bloķēts. Arī šādos gadījumos, dati var tikt izmantoti noziedzīgiem mērķiem – kredītiem, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai un citām darbībām, kas radīs zaudējumus patiesajam konta īpašniekam.

Krāpnieki cilvēkus uzrunā uz ielas, kā arī dažādās interneta vietnēs – sociālajos tīklos, iepazīšanās portālos, atsaucoties arī uz sludinājumiem ss.lv.

Jāsecina, ka viņu fantāzijai un pārliecināšanas spējām nav robežu. Vēlreiz atgādinām, ka dokumenti, bankas karšu numuri, konta numuri, internetbankas paroles, kodu kartes ir katra īpašnieka personīgā informācija un nevienam citam tā nav jānodod.

Ja tomēr esat kļūdījušies un kļuvuši par krāpnieku upuriem, lūdzam ziņot par to policijai.

TOP komentāri

 • IRĒNA PUĶĪTE
  +3 +3 0

  IRĒNA PUĶĪTE

  Kāda jēga ziņot policijai,ja policija tāpat neko nedara? Jau pārbaudīts,tā nav tukša runāšana.....bet krāpnieki strādā veikli,tas ir fakts!
 • es
  +1 +1 0

  es

  Nu, ja cilvēks atdod savus konta pieejas datus, kartes numuru (ar CVC kodu) u.c. brīnumus, tad tur nav darbs policijai, bet sākumskolas skolotājiem..
 • lasiitaaja
  0 0 0

  lasiitaaja

  Si teksta rindkopa
  Nereti krāpnieki cilvēkus pierunā atvērt kontus, pieslēgt internetbanku, lai it kā izlīdzētu kādam cilvēkam, lai veiktu naudas pārvedumus no ārzemēm, saņemtu algu un citus maksājumus, aizbildinoties, ka pašiem kontu atvērt nav iespējams vai konts kādu iemeslu dēļ ir bloķēts. Arī šādos gadījumos, dati var tikt izmantoti noziedzīgiem mērķiem – kredītiem, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai un citām darbībām, kas radīs zaudējumus patiesajam konta īpašniekam.

  Krāpnieki cilvēkus uzrunā uz ielas, kā arī dažādās interneta vietnēs – sociālajos tīklos, iepazīšanās portālos, atsaucoties arī uz sludinājumiem ss.lv.

  atgaadina vienu cilveeku ar kaa izraadaas ruudiitu krapnieku Ingusu Stobi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl