Krāpnieki uz ”laucinieku” vārda pērk dārgu tehniku

0 Komentāru
Krāpnieki uz ”laucinieku” vārda pērk dārgu tehniku
FOTO: LETA

Tā saucamie bankas datu izkrāpēji, kuri kādreiz darbojās internetā, meklējot savus upurus tur, nu kļuvuši tik rafinēti, ka sāk apbraukāt Latviju un meklēt ļaudis, kuri nemaz nezina, kas ir bankas konts un kā to atvērt.

Lēdmanes pagasta iedzīvotāji – Aivars un Oskars – nu jau kļuvuši slaveni ne tikai savā ciemā, bet arī Ogrē. Vismaz Ogres policisti viņus ļoti labi pazīst.

Sācies viss aptuveni pirms mēneša, kad pagasta priekšsēdētājs pamanījis šo to aizdomīgu – abiem vīriem sākuši pienākt dārgi sūtījumi. Kāds kurjers vedis telefonu par vairākiem simtiem, savukārt pagastmājā precizēta Oskara adrese, jo viņš kredītā nopircis automašīnas riepas, lai gan automašīna viņam nav bijusi.

Abus vīriešus uzrunājuši svešinieki un piedāvājuši viņiem nopelnīt.

Tad, kad viņi piekrituši nopelnīt 100 eiro, viņi saposti ceļam uz pilsētu, uz banku. Oskars vests uz Rīgu, savukārt Aivars – uz Ogri. Pirms ceļa svešinieki viņu pat tā kārtīgi saposuši.

Protams, ka vēlāk sāka notikt tas, kas abiem kungiem šķita nedaudz aizdomīgs. Viņi vadāti pa veikaliem, jo viņu pavadoņiem vajadzēja nopirkt dažādas dārgas lietas. Lēdmanes pagasta iedzīvotājiem savukārt vajadzēja parakstīties. Abi divi, gluži kā apstulbuši, darīja visu, kas viņiem likts, un uz kredīta nopirktās mantas pat tā īsti rokās neturēja.

Tā nu krāpnieki pazuduši ar visām sapirktajām lietām, savukārt abi Lēdmanes pagasta iedzīvotāji palikuši ar gariem deguniem un nu ir parādā kredītiestādēm. Aivars vismaz dabūjis solītos 100 eiro, kurus viņam atņēmuši vietējie dzērāji, bet Oskars palicis bez nekā.

Policisti ir tikušies gan ar abiem cietušajiem – Oskaru un Aivaru, gan notvēruši vienu no krāpniekiem, bet divus vēl meklē. Viņi ir sašutuši ne tikai par likumpārkāpēju paveikto cilvēku apvārdošanu, bet arī par veikalnieku rīcību.

Tagad vēl priekšā daudz darba, lai ar visu notikušo tiktu skaidrībā un pierādītu krāpnieku vainu. Pats nozieguma idejas autors no sevis atbildību centies novelt, likumpārkāpumos iesaistot citus lētticīgos.

Lai gan šķiet, ka no šādiem cilvēkiem kā Aivars Un Oskars, kā arī citiem līdzīgiem krāpnieku upuriem parādu piedzinējiem nav ko paņemt, joki tomēr mazi – viņiem, iespējams, ir vecāku mājas vai zeme tajos pašos lauku ciematos.

0 Komentāru