Krāpnieki no Lietuvas uzdodas par Latvenergo darbiniekiem un apzog sirmgalvjus

2 komentāri

Ceturtdien, 7. janvārī, Zemgales reģiona pārvaldes policisti uz autoceļa Rēzekne-Jēkabpils aizturēja trīs personu grupu, kas tiek turēta aizdomās par vairāk nekā desmit sirmgalvju apzagšanu.

Vīrietis un divas sievietes, uzdodoties par Latvenergo darbiniekiem, iekļuvuši pensionāru dzīvesvietās un, noskaidrojot naudas glabāšanas vietas, nozaguši pensionāriem piederošo naudu. Uzsākti vairāki kriminālprocesi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visas trīs personas, Lietuvas pilsoņi – 1970., 1996. gadā dzimušas sievietes un 1973. gadā dzimis vīrietis –, tika aizturētas pagājušajā ceturtdienā uz autoceļa Rēzekne-Jēkabpils, netālu no Jēkabpils, iepriekš saņemot operatīvo informāciju par noziedznieku iespējamo pārvietošanās maršrutu.

Noziedznieku aizturēšanā sadarbojās vairākas Valsts policijas reģionālās pārvaldes. Pašlaik pret aizturētajiem uzsākti vairāki kriminālprocesi par zādzībām.

Valsts policija decembrī jau ziņojusi par trīs personu grupu, kas sarunājās krievu valodā un pārvietojās ar melnu ”Opel” markas automašīnu.

Uzdodoties par Latvenergo darbiniekiem, šīs personas ieradušās dzīvesvietās pie vecāka gadagājuma cilvēkiem, savu ierašanos pamatojot ar elektrības skaitītāja, transformatora nomaiņas nepieciešamību vai it kā par elektroenerģiju pārmaksātās naudas atmaksāšanu.

Pēc tam potenciālajiem upuriem lūgts samainīt naudu – ja tie piekrituši, noziedznieki, sekojot līdzi upurim, novērojuši vietu, kur tas glabā naudu un, apvārdojot upuri, šo naudu nozaguši.

Atsevišķos gadījumos noziedznieki šādā veidā nozaguši pat vairākus tūkstošus eiro. Kopumā policijai ir ziņas jau par vismaz desmit noziegumu epizodēm Latgalē, Vidzemē un Zemgalē, kuru laikā noziedznieki kopumā nozaguši ap 10 tūkstošiem eiro.

Tāpat zināms, ka vairākos gadījumos noziedzniekiem nav izdevies realizēt savu mērķi, jo personām, pie kurām noziedznieki ieradušies, radās aizdomas un tās nav turpinājušas sarunu ar noziedzniekiem, bet nekavējoties ziņojušas policijai. Saņemtā informācija tika apkopota un palīdzēja policijai nonākt uz pēdām noziedzniekiem un viņus aizturēt.

Policijai ir aizdomas, ka attēlā redzamās personas ir izdarījušas arī citus līdzīgus noziegumus, tādēļ lūdz atsaukties iedzīvotājus, kas cietuši no attēlā redzamo personu darbībām, zvanot pa tālruni: 65403323, 65403390, 26558076 vai 110.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl