KNAB uzsāk kriminālvajāšanu pret tiesnesi, kardioloģi un kādu civilpersonu

Pievienot komentāru
KNAB uzsāk kriminālvajāšanu pret tiesnesi, kardioloģi un kādu civilpersonu
Foto: Free Images

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Ģenerālprokuratūrai kriminālprocesa materiālus par tiesneses, ārstes kardioloģes un kādas civilpersonas iespējamajiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

Pamatojoties uz iegūto pierādījumu kopumu, KNAB izmeklētājs uzskata, ka tiesnese ar starpnieka atbalstu saņēma darba nespējas lapas, kurās apzināti bija norādītas nepatiesas ziņas par tiesneses pārejošo darba nespēju.

Nepatiesās ziņas saturošas darba nespējas lapas tiesnese mantkārīgā nolūkā izmantoja finanšu līdzekļu prettiesiskai iegūšanai no Tiesu administrācijas un no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras slimības pabalsta veidā.

2014. gada septembrī Ģenerālprokurora uzsāktā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka par izsniegtajām darbnespējas lapām ārste pieprasīja prettiesisku labumu − 150 eiro. To bija paredzēts nodot, izmantojot starpnieku.

KNAB izmeklētājs rosina saukt pie kriminālatbildības tiesnesi par svešas mantas izkrāpšanu, izmantojot viltotu dokumentu mantkārīgā nolūkā un ārsti kardioloģi − par mēģinājumu pieņemt neatļautu labumu, par krāpšanas atbalstīšanu un par dokumentu viltošanu. Savukārt starpnieku − par līdzdalību krāpšanā un par līdzdalību dokumentu viltošanā.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.