KNAB aizturētā kardioloģe, iespējams, nepamatoti izrakstījusi slimības lapas

0 Komentāru
KNAB aizturētā kardioloģe, iespējams, nepamatoti izrakstījusi slimības lapas
(Foto: LETA)

Vairākās skaļās tiesu prāvās novērota ilgstoša apsūdzēto slimošana, kas rada  aizdomas par mēģinājumu novilcināt lietu, tad tagad ir pamats runāt, ka šādu praksi piekopj paši tiesneši. KNAB  aizdomās par krāpšanu un dokumentu viltošanu tur arī  Jūrmalas tiesas tiesnesi Tatjanu Bormani. Par iespējami nepamatotu slimības lapas prasīšanu Bormane bargi sodīta jau pašā izmeklēšanas sākumā, jo atstādināta no tiesneša pienākumiem uz nezināmu laiku. Tiesnese intervijā Nekā personīga noliedz savu vainu notikušajā.

ZZS Saeimas vēlēšanu kandidātei kardioloģei Ingunai Rožkalnei Žuburei vēlēšanu naktī prieku par partijas panākumiem aizēnoja iepriekšējo dienu notikumi. KNAB viņas  pacientu acu priekšā  divas dienas pirms vēlēšanām kardioloģi aizveda uz izmeklēšanas izolatoru. Vēl pēc dienas prese ziņoja par KNAB aizturētu ārstu grupu saistībā ar iespējams viltotu slimības lapu izrakstīšanu. Rožkalne –Žubure bija vienīgā ārste, kuru nosauca vārdā. Ārste Saeimā neiekļuva, un partija  nesteidzās viņu tūlīt svītrot no biedru rindām.

Foto: LETALatvijas Zemnieku Savienības priekšsēdētājs Augusts Brigmanis
Cilvēks aktīvi piedalījās kampaņā un aktīvi iesaistījās ar uzstādījumiem,  idejām, viedokļiem nāca klajā  ZZS kongresā, tā kā, nu zināmā mērā bija pārsteigums tā informācija , kas par viņu parādījās.

Ārstes Ingunas Rožkalnes – Žubures prakses vieta ir Jūrmalā, sanatorijā Belorusija. Kabinetā,  no kurienes pagājušā nedēļā kardioloģi aizveda KNAB darbinieki joprojām stāv priekšvēlēšanu plakāts ar tobrīd vēl smaidošo ZZS vēlēšanu kandidāti. Viņa KNAB sāktajā kriminālizmeklēšanā saskata politisku zemtekstu.

 

Kardioloģe Inguna Rožkalne – Žubure
Tas bija šoks man, jo tajā dienā vērsos pie ārstu  biedrības, un prasīju kaut kādu profesionālu aizstāvību, jo es šajā lietā neesmu nekas! Ienāca manā kabinetā, uztaisīja šovu un tā kā es biju ZZS sarakstā,  mans vienīgais vārds tika izpausts dienu pirms vēlēšanām.

Ārste atsakās apstiprināt savu pacientu vārdus, taču Nekā personīga zināms, ka izmeklēšana sākta par Jūrmalas tiesnesei Tatjanai Bormanei  izrakstīto slimības lapu. Ar to tiesnese pagarināja savu atvaļinājumu par 11 dienām.

Jūrmalas pilsētas tiesas priekšsēdētāja Svetlana Beļajeva
Tiesnese Bormane  bija atvaļinājumā un viņai bija jābūt darbā 25. augustā un tajā dienā tiesā tika saņemta informācija, ka tiesnese ir slima un, ka viņai ir darba nespējas lapa, un tad tiesa gaidīja, kad tiesnese atgriezīsies ierindā.

Bormanes priekšnieci neizbrīnīja tas, ka darba nespējas lapu izdevis kardiologs nevis, piemēram, ģimenes ārsts un darbs Jūrmalas tiesā mierīgi ritētu savu gaitu. Gandrīz vienlaikus ar tiesnesi pie ārstes Rožkalnes Žubures sāka ārstēties kāds Latvijā ilgstoši dzīvojošs Dānijas pilsonis. Rožkalne aizsūtīja pacientu uz savu kādreizējo darba vietu  Stradiņu slimnīcu, profesora Andreja Ērgļa vadīto Latvijas kardioloģijas centru. Saistībā ar nepamatotu darba nespējas lapu izdošanu šim Dānijas pilsonim, KNAB redzeslokā  tagad  nonākuši arī divi  Kardioloģijas centra ārsti un virsmāsa.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Lāsma Sīle
Slimnīca ir atsaucīga šo apstākļu noskaidrošanā! Slimnīcā strādā 3 000 darbinieku un šo dažu rīcība, kas nav pieņemama, tai nekādā veidā nevajadzētu ietekmēt visu personālu.

”Es nesūtu cilvēku uz slimnīcu tāpēc, ka viņam gribas, bet tāpēc, lai pacients ātrāk atveseļotos,” uzsver kardioloģe Rožkalne – Žubure. Viņa noliedz, ka būtu izkārtojusi slimības lapas par samaksu.

Nekā personīga: Jūs nepraktizējat savā praksē par naudu sniegt darba nespējas lapas?
Kardioloģe Inguna Rožkalne – Žubure: Nē , es tiešām nepraktizēju par naudu izsniegt darba nespējas lapas. Pacienti, kuri nāk pie manis nonāk caur reģistratūru, un apmaksājot vizīti. Viņi šeit nevienam neko nemaksā.

Tomēr mūsu rīcībā ir neoficiāla informācija, ka   tiesnese  Bormane nav kārtojusi dokumentus caur  sanatorijas reģistratūru un nav atrodams arī čeks par viņas vizīti pie kardioloģes. Lietā iesaistītās personas min, ka nepamatotās  slimības lapas izrakstīšana cena ir 150 eiro.

Atstādinātā Jūrmalas pilsētas tiesnese Tatjana Bormane
Kā jūs to domājat? Es vērsos pie ārsta, izstāstīju problēmu un ārsts izrakstīja lapu. Neesmu dzirdējusi, ka mūsu valstī var pirkt darba nespējas lapas!

Pie kardioloģes varējis  tikt bez iepriekšēja pieraksta un  ārpus rindas, tā  sadzīviski savu izvēli paskaidro atstādinātā tiesnese.

Atstādinātā Jūrmalas pilsētas tiesnese Tatjana Bormane
Es tiešām jutos slikti un arī  šobrīd stāvoklis ir tāds, kāds ir. Tāpēc es nejūtos vainīga.

Tiesnese Bormane specializējās civillietās. Papildus skatīja arī maksātnespējas lietas.

Vērsties pie kardioloģes Rožkalnes pēc slimības lapām gan tiesnesei, gan Dānijas pilsonim ieteica divas Jūrmalas augstas tiesu varas bijušās amatpersonas Irina Bogdanova un Sigita Priede.Prokurore  Bogdanova jau reiz nonāca KNAB uzmanības lokā par  kukuļņemšanu, lieta atrodas pirmā instances tiesā. Priedei kukuļošanas lietā ir liecinieces statuss. Bijusī Jūrmalas virsprokurore  neslēpj, kas tiesnesei Bormanei ieteikusi Jūrmalā praktizējošo kardioloģi.

Juriste Sigita Priede: Es viņai ieteicu ārstu, ko es varu ieteikt arī jums, jebkuram. Uzskatu, ka tas nav nekāds noziegums, pilnīgi parasta ikdienišķa lieta.
Nekā personīga: Jūs neteicāt,ka pie šī ārsta var  vērsties par zināmu samaksu?
S.P.: Noteikti, ne, noteikti, ne.

Kukuļdošanas faktu izmeklē KNAB, bet ārsta darbu izvērtē veselības inspekcija. Tā pērn anulējusi 33 slimības lapu.

Veselības inspekcijas Veselības aprūpes kvalitātes kontroles nodaļas vadītāja Valentīna Berga
To par sērgu nosaukt nevar. Visā valstī dienā izsniedz apmēram 1000 darba nespējas lapu. Tā nav sērga.

Nav aprēķinu, cik daudz valsts iztērē par nepamatoti izsniegtām tā dēvētām ”B” darba nespējas lapām. Likumdevējs pēdējā laikā to saņemšanas kārtību ir padarījis stingrāku. Piemēram, viens ārsts vairs nevar atkārtoti izdod lapu, ar to pašu diagnozi. Bet tiesām kā attaisnojošs sēdes kavējuma iemesls der tikai ārsta parakstīts gultas režīms.

Saeimas Sociālo un darba lietas komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS)
Likumā ierakstīt, ka aizliegts tirgot slimības lapas, mēs tā parasti nedarām. Bet tā acīmredzot ir nepatīkama  radoša pieeja.

Tiesnešus amatā ieceļ uz mūžu, un likums tos sargā no nepamatotas vajāšanas. Tikai pret tiesnešiem kriminālprocesus rosina augstākā likumību uzraugošā amatpersona – ģenerālprokurors. Ir grūti iedomāties, ka ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers izšķirtos pakļaut atstādināšanai  tiesnesi uz nezināmu laiku, ja lietā nebūtu pierādījumu, kas norādītu uz Temīdas sardzes  iespējamo vainu.

Uz visa tiesnešu pārkāpumu fona Bormanes attiecību kārtošana ar ārsti nebūtu pamanīta, ja vien tiesībsargi nebūtu uz pēdām kādam Dānijas pilsonim, kam  draud izraidīšana no mūsu valsts un, kam mūsu ārsti bija vajadzīgi, lai izvairītos no soda. Tomēr tas nelīdzēja, jo šobrīd viņš atrodas apcietinājumā. Jaunnedēļ KNAB sola nākt klajā ar plašāku informāciju.

0 Komentāru