Komentāri

Attīstoties datortehnoloģijām, arvien izsmalcinātāki kļūst arī krāpnieki. Tomēr reizēm pietiek ar brīnumaini vienkāršu shēmu, lai nozagtu miljonus – to secinājuši Finanšu noziegumu izmeklētāji no prokuratūras. Viņi brīdina, ka Eiropā arvien biežāk nauda no uzņēmumiem tiek izkrāpta, ar epastu starpniecību uzdodoties par firmas vadītāju, un uzdodot grāmatvedim pārskaitīt naudu uz krāpnieku kontiem. Vairākos gadījumos šādi izkrāptā nauda nonākusi arī Latvijas bankās.

Izmeklējot Latvijas bankās ieplūstošo melno naudu, prokuratūras darbinieki šogad atklājuši jaunu un biedējoši efektīvu krāpšanas shēmu. Uzņēmuma vadītājs nosūta grāmatvedim epastu ar uzdevumu pārskaitīt naudu uz kādu kontu, it kā, lai norēķinātos par darījumu. Grāmatvedis, kurš pieradis izpildīt priekšnieka rīkojumus, to arī izdara. Vēlāk atklājas, ka e-pasts nācis nevis no priekšnieka, bet no hakeriem, kuri izmantojot visnotaļ vienkāršu programmēšanas triku, likuši sevis sūtītajam e-pastam izskatīties kā nākušam no firmas vadītāja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izmeklētāji pagaidām atklājuši piecus šādus gadījumus. Nauda izkrāpta no uzņēmumiem Vācijā un Francijā, bet nonākot Latvijas banku kontos, prokuratūra to iesaldējusi.

Ir tikai laika jautājums, līdz šāda krāpšana sāks notikt arī Latvijā, tādēļ speciālisti aicina Latvijas uzņēmējus šādu vadības praksi nepiekopt. Ja tomēr nekādi nevar izvairīties no svarīgu norādījumu došanas epastā, vajadzētu ievērot pēc iespējas izsmalcinātākus drošības pasākumus.

Kopumā šogad noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests Latvijas bankās iesaldējuši 13 miljonus eiro, kas Latvijā un ārvalstīs izkrāpti izmantojot datorkrāpniecību

Skaties video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl