Komentāri

Gadās tā, ka gribam izdarīt labu darbu, bet beigās paši vēl iekuļamies nepatikšanās. Tā noticis ar vīrieti, kurš vakar Ķengaragā gribēja palīdzēt puisītim, kurš uz ielas atradās bez vecākiem. 

Vakar internetā parādījās sludinājums, kas tūdaļ piesaistīja tūkstošiem sociālo tīklu lietotājus, tajā skaitā arī dažādas organizācijas. Kāds vīrietis publicēja maza bērna fotogrāfiju un savu telefona numuru, paziņojot, ka atradis pazudušu aptuveni trīs vai četrus gadus vecu puiku un šobrīd meklē viņa vecākus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Notikumi risinājušies šādi – viņš gājis pa Maskavas ielu, Rīgā, kad ieraudzījis tur bērnu bez vecākiem blakus. Mazais acīmredzot nokritis un nobrāzis seju, tāpēc vīrietis izlēmis palīdzēt. Un palīdzējis jau pēc saviem ieskatiem – bērnu viņš ienesis kādā frizētavā, nofotografējis, izvietojis sociālajos tīklos bildi un aizgājis. Tikmēr frizētavas darbinieces pieskatījušas bērnu un gaidījušas policiju.

Kamēr bērna atradējs meklēja māti, māte meklēja bērnu, savukārt policisti bija ceļā uz frizētavu, mazā puisīša foto jau ceļoja pa sociālajiem tīkliem un to apskatīja tūkstošiem cilvēku.

Galu galā viss beidzās tikpat ātri, kā sākās, – policisti aizveda bērnu uz iecirkni, viņš rotaļājās dežūrdaļā un drīz vien viņam pakaļ ieradās bērna mamma, kura bija paziņojusi par sava dēla pazušanu.

Viss beidzās laimīgi – bērns atgriezās ģimenē pie trim pārējiem bērniem, savukārt gan ar viņa atradēju, gan mammu tika veiktas pārrunas. Abi vienojās, ka sanācis, kā sanācis, un šķīrās kā draugi.

Visnepatīkamākais ir tas, ka puikas foto aizvien vēl ceļo pa internetu un ceļos tur vēl ilgu laiku, jo cilvēki, pirms padod kādu informāciju tālāk, nepārbauda, cik tā patiesa un aktuāla. Tieši tāpēc laikā, kad bildēt atrastus suņus un kaķus ir norma, pret bērniem tomēr vajadzētu attiekties saudzīgāk.

Ja mamma tomēr izlems, ka ar notikušo nav mierā, viņa pret sava bērna glābēju var vērsties tiesā.

Puisītis tika atrasts, stundas laikā atrada mammu. Viss beidzās labi. Es šobrīd redzu, ka izdarīju lielu muļķību, kad publicēju foto.

Artī policisti atzīst, ka situācija ir divdomīga. No vienas puses – labi, ka garāmgājējs nav vienaldzīgs, no otras – šādās situācijās labāk pastāvēt divas minūtes tur, kur esat, kopā ar bērnu un pagaidīt policistus ierodamies, nekā nest bērnu prom.

Var gadīties, ka mamma ir tur pat aiz stūra, un tā viņai tiks aiztaupīta milzīga panika. Otrkārt – svešu bērnu fotogrāfijām sociālajos tīklos nevajadzētu nonākt, ja vien par to publicēšanu nelemj likumsargi.

Lasi vēl