2 komentāri

Dīvaini notikumi pirmdien risinājās Preiļu tiesā, kas sāka iztiesāt krimināllietu par balsu pirkšanu Saskaņas Saeimas deputāta Andreja Elksniņa labā. Pretēji izmeklētājiem, apsūdzētie uzstāja, ka viņi balsis pirkuši pavisam citas partijas – Vienotības labā. To, ka Saeimā tikt palīdzējis no Vienotības saraksta kandidējušajam Dzintaram Zaķim, apgalvoja arī partijas Saskaņa biedrs.

Anatolijs Sproge un Fjodors Martinovs ir kārtējie balsu pirkšanā apsūdzētie par skandāliem pārbagātajām 12. Saeimas vēlēšanām. Tomēr, atšķirībā no pārējiem jau notiesātajiem, viņi pirkuši balsis nevis par labu Vienotības Dzintaram Zaķim, bet gan Saskaņas Andrejam Elksniņam. Vismaz tā uzskata izmeklētāji no Drošības policijas. Paši apsūdzētie gan šodien tiesā paziņoja ko pavisam citu – arī viņi rūpējušies par Zaķa politisko nākotni.

Apsūdzības puse gan tam netic. Tomēr no šodien tiesā nopratinātajiem lieciniekiem, bilde skaidrāka nekļuva. Divi padzīvojušie kungi pinās pretrunās starp pašreizējām un iepriekš policijai sniegtajām liecībām, cenšoties problēmas novelt uz to, ka vēlēšanu dienā bijuši pamatīgā žvingulī. Galvenā atziņa bija tāda, ka lai nu kura, bet nu viņu balsi neviens neesot mēģinājis pirkt.

Foto

Tikmēr lieciniece, kura pirms tiesas liecināja, ka balsi pārdevusi Saskaņai, tagad to noliedza. Viņas paraksts zem pirmstiesas liecībām neesot īsts.

Līdz ar apsūdzēto paziņojumu, ka balsis viņi pirkuši tieši par labu Vienotībai, ne Saskaņai, šis tiesas process iegūst visnotaļ politisku pieskaņu, jo tas, kurai partijai par labu balsis pirktas, nekādā veidā neietekmē soda bardzību. Tomēr ne Sproge, ne Martinovs savu vēlmi labot tieši šo ierakstu savās apsūdzībās nespēja skaidri pamatot. Martinova advokāts atsaucās uz vienkāršu vēlmi pēc taisnības.

Sproge arī noliedza iespējamību, ka viņa – partijas Saskaņa biedra un līdz 2013. gadam arī Līvānu pašvaldības deputāta – nostāja būtu provokācija pret konkurējošo partiju. Zaķim balsis viņš esot izdomājis pirkt pats, jo viņu pazīst un uzskata par labu cilvēku, savukārt Elksniņu pat īsti saticis neesot.

Par spīti visam, prokurors palika pie pārliecības, ka balsis pirktas Saskaņas labā. Par to esot savākti ļoti pārliecinoši pierādījumi. Kādi tieši, viņš neatklāja, bet no tiesā izskanējušās informācijas noprotams, ka lietā figurē arī balsu pircēju telefonsarunu ieraksti.

Uz nākamo sēdi tiesā liecināt izsaukts pats Andrejs Elksniņš, kurš iepriekš lietu dēvējis par Vienotības izplānotu provokāciju.

Video

TOP komentāri

 • Seniors
  +1 +1 0

  Seniors

  Skaidrs , kad soreiz atkal , parpirka !"" Saskana "" , ar Usakovu , tikai ta mak rikoties . Pec butibas , butu jasoda , partijas vadibu !
 • tdi
  0 0 0

  tdi

  šaubos vai tādi bomžu krievi balsotu par vienotību,kretīniskā nesaskaņa netraucēti uzdarbojas...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl